Çevrecilerin Gündoğmuş çıkarması

2005’te tescillenen Yaban Hayatı Geliştirme Sahası içerisinde olan Gündoğmuş’un Güneyyaka Mahallesi’nde yapılmak istenen mermer ocağı için bölge halkı ayağa kalktı. Tarıma, yaban hayatına, ekolojiye zararları nedeniyle karşı çıkılan ocak için 20 Şubat Perşembe günü yapılacak toplantıya katılımın yoğun olması bekleniyor. Çevrecilerin toplantıya çıkarma yapacağı öğrenilirken, yaban keçilerinin bulunduğu ve arıcılık faaliyetlerinin olduğu bölgede muhtar da ocağa sıcak bakmıyor.

Çevrecilerin  Gündoğmuş  çıkarması

Çevrecilerin Gündoğmuş çıkarması

KÖY KONAĞINDA

OttomanGrey Madencilik tarafından Antalya’nın Gündoğmuş İlçesi, Güneyyaka Mahallesi’nde açılmak istenen mermer ocağı için Halkın Katılımı Toplantısı yapılacak. Bölge halkının ekolojik dengeye etkisi ve arıcılık açısından sakıncaları nedeniyle karşı çıktığı ocak için 20 Şubat Perşembe günü yapılacak toplantıya katılımın yoğun olması bekleniyor. Saat 14.00’te Günayyaka Mahallesi Köy Konağı’nda gerçekleşecek toplantıya Antalya’nın çeşitli ilçelerinden de çevrecilerin katılım sağlaması bekleniyor.

ÇED İLANI ÇIKTI

Proje için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği’nin 9. maddesi gereğince halkı bilgilendirmek, halkın görüş ve önerilerini almak için yapılacak “Halkın Katılımı Toplantısı” ilanı da gazeteler aracılığıyla yayınlandı. Songül BAŞKAYA 


Yorum Yap