Halk Oyunları Topluluğu kuruldu

Konyaaltı Belediyesi Tiyatrosu, Oda Orkestrası ve Müzik Akademisinin ardından şimdide Türk Halk Oyunları Topluluğu oluşturuluyor.

Halk Oyunları  Topluluğu kuruldu

Halk Oyunları Topluluğu kuruldu

Konyaaltı Belediyesi Türk Halk Oyunları Topluluğu seçmeleri, Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezinde yapıldı. Konyaaltı Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Mehmet Bağcı’nın antrenörlüğü ve seçkin jüri üyelerinin gözetiminde gerçekleştirilen seçmelere 155 aday katıldı. Müzik ve ritim bilgisinin ölçüldüğü seçmelerde15 erkek ve 15 bayan asil; 5 erkek ve 5 bayan yedek isim belirlendi.

Geçtiğimiz aylarda kurulan Konyaaltı Belediyesi Tiyatrosu, Oda Orkestrası ve Müzik Akademisinin çok ciddi yol katettiğini dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, şimdide kuracakları Türk Halk Oyunları Topluluğu ile 7 farklı yöreyi Antalya’da buluşturacaklarını söyledi. Halk oyunlarına gönül vermiş isimlerin gözetiminde gerçekleştirilen seçmelerle yetenekli isimleri belirlediklerini belirten Başkan Esen, kısa bir eğitim sonrasında Türk Halk Oyunları Topluluğunun başta Antalya, Silifke, Artvin ve Adıyaman yöreleri olmak üzere tüm yöre oyunları ile sahne alacağını kaydetti.

Semih Esen, “Başta Antalya’mız olmak üzere yörelerimizin tüm renklerini yaşatmaya, sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu düşünceyle kurduğumuz Konyaaltı Belediyesi Türk Halk Oyunları Topluluğumuz yöre oyunlarımızı profesyonel olarak sahneleyecek. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Haber Merkezi

 


Yorum Yap