Çocuğunuzu adam yerine koyun

Antalya'da özel bir eğitim kurumunun tanıtım seminerine konuşmacı olarak katılan Psikolog ve Yazar Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, 'Aile, okul ve başarı' üzerine eğitim sohbeti gerçekleştirdi. Cüceloğlu, “Çocuğu adam yerine koymayan toplum, sağlıklı bir eğitim sistemi kuramaz" dedi.

Çocuğunuzu adam  yerine koyun

Çocuğunuzu adam yerine koyun

Ramada Otel'de, özel bir eğitim kurumunun tanıtım seminerine katılan Prof Dr. Doğan Cüceloğlu, aile, okul ve başarı üzerine konuştu. Davetlilerle karşılıklı sohbet havasında geçen seminer boyunca merak ettikleri sorulara cevap arayan veliler, Cüceloğlu'nu soru yağmuruna tuttu.Çocuğun içinde yetiştiği aile ortamının sağlıklı olmasının bir toplumun geleceğini belirlediğine dikkat çeken Doğan Cüceloğlu, şunları söyledi:

OKUL BAŞARISI TEK BAŞINA YETERLİ Mİ?

"Ebeveynler, çocuğun okul başarısını garanti etmek istiyor. Ancak, okul başarısı tek başına yeterli mi? Meslek başarısı var ki insana koca bir hayatın kapılarını aralar. Ancak bu da tek başına yetmez. Evlilik ve aile başarısı da var. Erkekler, meslek başarısı uğruna evlilik ve aile başarısını kenara atabiliyor. Her durumda da insan hayatındaki en önemli göstergelerden biri, bir iş yaparken elinden gelenin en iyisini yapması, diğeri ise işini şevkle yapmasıdır. Önce biz onlara hayırlı birer anne baba olmalıyız. Çocuklarımızın adam olmasını istiyoruz. Bizim insanımız çok iyi insan ancak onları farkında olmadan adam yerine koymuyoruz. Çocuğu adam yerine koymayan toplum, sağlıklı bir eğitim sistemi kuramaz." DHA

 


Yorum Yap