Halk Et sevildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilki Kepez İlçesi’nde açılan Halk Et Kepez Satış Mağazası’nda iki ayda 34 bin kg et ve et ürünü satıldı. Manavgat ve Alanya’da da Halk Et Satış Mağazaları’nın açılması için son hazırlıklar sürüyor.

Halk Et sevildi

Halk Et sevildi

Yerelden ve kırsaldan kalkınma hedefiyle yola çıkan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in halka uygun fiyatlı ve sağlıklı et sunmak amacıyla hayata geçirdiği Halk Et’e olan ilgi ve talep her geçen gün artıyor. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Kepez Zafer Mahallesi’nde açılan Halk Et’in ilk satış mağazası 11 Aralık-11 Şubat tarihleri arasında 14 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Halk Et’te bugüne kadar satılan et miktarı 34 bin kilograma ulaştı.

HAZIRLIK SÜRÜYOR

Halka son derece modern ve sağlıklı koşullarda et ve et ürünlerinin satışının gerçekleştirildiği  Halk Et’in gördüğü yoğun ilginin ardından harekete geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi iştiraki ANET, Başkan Muhittin Böcek’in talimatıyla yeni mağazalar için hazırlık yapıyor. Manavgat Bahçelievler Mahallesi ve Alanya Şekerhane Mahallesi’nde açılacak Halk Et Satış Mağazaları için son hazırlıklar sürdürüyor. Tadilat çalışmalarının tamamlanmasının ardından Halk Et, Manavgat ve Alanyalılarla da buluşacak.

TÜM İLÇELERDE AÇILACAK

Antalyalıları ucuz ve sağlıklı etle buluşturmak için söz verdiğini ve bu sözünü de kısa sürede hayata geçirdiğini söyleyen Başkan Muhittin Böcek, “Halk Et Satış Mağazalarımızı diğer ilçelerimizde de açmak için yer arayışlarımız devam ediyor. Antalyalı hemşehrilerimiz her şeyin en iyisine, en güzeline layık. Kaliteli et ürünlerini piyasa fiyatının altında, hijyen ortamda kaliteli Antalyalılarla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

LEZZETLİ VE UYGUN FİYATLI

Emekli Hüseyin Şakı açıldığı günden beri alışveriş yaptığını söyleyen, “Halk Et’in ürünleri gayet sağlıklı ve lezzetli. Zaten güzel ve kaliteli olmasaydı gelmezdik. Fiyatlarda uygun. Örneğin kasapta kuşbaşı 60 lira ise burada 49 liraya alabiliyoruz” diye konuştu. Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 


Yorum Yap