Bayar: Doğaya sahip çıkacağız

CHP İl Başkanı Nusret Bayar, Akdeniz GERÇEK’in 15 Şubat cumartesine günü manşetine taşıdığı Gündoğmuş’un Güneyyaka Mahallesinde yapılmak istenen mermer ocağıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Bayar, tüm doğaseverleri, 20 Şubat Perşembe günü Güneyyaka Mahallesi Köy Konağı'nda yapılacak toplantıya davet etti.

Bayar: Doğaya  sahip çıkacağız

Bayar: Doğaya sahip çıkacağız

Doğası, çevresi, deresi, yeşiliyle her tarafı cennetten bir köşe olan Antalya’nın değerlerine sahip çıkmanın kültürel, tarihi ve doğal mirası gelecek nesillere aktarmanın en büyük görevleri olduğunu belirterek, “Rant uğruna hiçbir engel tanımayan, binlerce yılda oluşmuş, çok sayıda endemik bitki türü ve yabani hayvana ev sahipliği yapan ormanlarımızı yok etmek, birilerine peşkeş çekmek isteyen, doğaya, yeşile düşman bir zihniyet var karşımızda. Bu zihniyet şimdi de gözünü Gündoğmuş Güneyyaka Mahallesi’ne dikmiş durumda.Köylülerin mücadelesi ile bölgeye yapılmak istenen mermer ocağı projesi iptal edilmiş, hemşehrilerimiz rahat bir nefes almıştı.Proje için ÇED sürecinin yeniden başlatıldığını öğrendik.Bölge sakinleri, mahallede mermer ocağı açılırsa, rüzgârla gelecek mermer tozlarının halk sağlığı için tehdit oluşturmasının yanında, sebze ve meyvelerin toza bulanıp, tarım üretimini ve içme suyu kaynaklarını olumsuz yönde etkileyeceğini belirtiyor. Hiçbir kural tanımayan, doğaya, yeşile, canlılara düşman bu vahşi zihniyete karşı birlik beraberlik içinde köyümüzde mermer ocağı açılmasına karşı koyacağız, hukuki kanalları sonuna kadar işleterek doğanın ve yaşamın tahrip edilmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Bayar, tüm doğa severleri, 20 Şubat Perşembe günü saat 14.00'te Güneyyaka Mahallesi Köy Konağı'nda yapılacak toplantıya çağırdı. Haber Merkezi

 


Yorum Yap