Halk çamaşırhanelerinden 14 bin 407 kişi yararlandı

Muratpaşa Belediyesi’nin Zeytinköy ve Meltem Mahallelerinde bulunan halk çamaşırhanelerinden toplam 14 bin 407 kişi yararlandı.

Halk çamaşırhanelerinden  14 bin 407 kişi yararlandı

Halk çamaşırhanelerinden 14 bin 407 kişi yararlandı

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya’nın sosyo-ekonomik imkanları en kısıtlı mahallelerinden Zeytinköy’de bulunan çamaşırhanesi Zeytinköy Destek Eğitim Kurs binasının içinde yer alıyor. Muratpaşa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, çalışanları da mahalleden olan çamaşırhane, Kızıltoprak, Kızılarık, Gebizli ve Doğuyaka gibi çevre mahallelere de hizmet veriyor. Ev tipi çamaşır makinelerinin bulunduğu halk çamaşırhanesini 5 yıl içinde 8 bin 328 kişi kullanırken, burada tam 18 bin 730 makine çamaşır yıkandı.

Muratpaşa Belediyesi’nin bir diğer halk çamaşırhanesi ise çok sayıda üniversitesi öğrencisinin oturduğu ve aynı zamanda Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin de yer aldığı Meltem’de yer alıyor. 9 çamaşır makinesi ve 2 de kurutma makinesi yer aldığı çamaşırhanede ütü imkanını da bulunuyor. Aynı zamanda küçük bir kitaplığın da bulunduğu çamaşırhaneyi, üniversite öğrencileri, hasta yakınları ve refakatçıları kullanıyor. Meltem çamaşırhanesini ise 5 yılda 6 bin 79 kişi kullanırken makineler tam 10 bin 365 yıkama yaptı.Haber Merkezi

 


Yorum Yap