Kooperatifçilik Otobüsü Antalya'ya geliyor

Kooperatifçilik Otobüsü 2-6 Mart tarihlerinde Antalya'da olacak

Kooperatifçilik Otobüsü Antalya'ya geliyor

Kooperatifçilik Otobüsü Antalya'ya geliyor

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü, yaklaşık 7 milyon ortağı bulunan kooperatiflerin gelişmesi, kooperatifçiliğin yaygınlaşması, yeni nesillerin kooperatifçiliği tanımaları için “Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi” başlattı. Projenin tanıtım yüzü olarak kullanılan Kooperatifçilik Otobüsü ile çok sayıda il ve ilçeye gidilecek. İlk etapta 12 il olarak belirlenen ziyaretler, okulların ve üniversitelerin de açık olacağı aylara göre programlandı.

MART'TA ANTALYA'DA 

Kooperatifçiliğin tanıtılması, kooperatifçilik algısının olumlu yönde güçlendirilmesi ve kooperatifçiliğin faydalarının anlatılması için çok sayıda etkinlik hazırlandı ve Kooperatifçilik Otobüsü bu etkinliklere uygun olarak tasarlandı. Ziyaret edilen her ilde bir hafta boyunca ilçelere ve köylere de giderek en az 1 yeni kooperatif ve iş fikri oluşturma hedefi ile yola çıkan Kooperatifçilik Otobüsü, 02-06 Mart tarihlerinde Antalya'da olacak.

DANIŞMANLIK HİZMETİ DSAĞLAYACAK

Proje kapsamında üniversitelerde öğrencilere ve akademisyenlere özel bilgilendirme toplantıları düzenleneceği, kooperatifçilik kulüpleri kurulacağı, orta öğretim öğrencilerine eğitimler verilmesi ve kooperatiflerin ürünlerinin sergilenmesinin planlandığı öğrenildi. Kooperatif kurmak veya ortak olmak isteyen vatandaşlara danışmanlık hizmeti sağlayacak olan Kooperatifçilik Otobüsü kapsamında kooperatiflere ve vatandaşlara e-ticaret ve pazarlama eğitimleri düzenleneceği de gelen bilgiler arasında. 

Sinem DOĞAN


Yorum Yap