Atama bekleyen teknisyenler Meclis’te

Fizik tedavi teknikerlerinin işsizlik sorununu Meclis’e taşıyan Subaşı, 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli arasından fizik tedavi teknikerlerine sadece 32 kadro verilmesini eleştirdi.

Atama bekleyen  teknisyenler Meclis’te

Atama bekleyen teknisyenler Meclis’te

İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan kararla ataması yapılacak 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli arasından fizik tedavi teknikerlerine sadece 32 kadro verilmesini eleştirerek, konuyu soru önergesi ile meclise taşıdı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından cevaplandırılması istemi ile TBMM Başkanlığı’na verilen soru önergesinde atama bekleyen 26 bine yakın fizik tedavi teknikeri bulunduğu ancak aralık ayı atamalarında fizik tedavi teknikerlerine sadece “32” kadro verildiği belirtilerek eleştirildi.

BAKAN’A HATIRLATMA

Milletvekili Subaşı, Sağlık Bakanı Koca’nın bu kadrolardan yararlanacak sağlık personelini açıkladığını, 17 bin 689 personelin Aralık ve Şubat aylarında iki parti halinde alınacağını hatırlatıp şunları söyledi: “7 bin 525'i hemşire, 2 bin 182'si ebe ve 6 bin 951'i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin 689 sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapacağız ifadelerine yer verilmiştir. Ancak Aralık ayında yapılan atamalarda atama bekleyen 26 bin fizik tedavi teknisyenlerinden sadece 28’ine kadro verilmiştir.”

Subaşı, Şubat atamalarında bu teknisyenlerin unutulmamasını isteyerek Bakan Fahrettin Koca’ya şu soruyu yöneltti: “Şubat ayı atamalarında fizik tedavi teknikerlerine yüksek oranda kadro verilmesi konusunda Bakanlığınızın görüşü ve planlama çalışmaları nelerdir?”

Haber Merkezi

 

 


Yorum Yap