Antalya’nın gururu

Muratpaşa İlçesi Ahmet Bileydi İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi olan 9 yaşındaki Yasemin Pilatin, Türkiye Tenis Şampiyonu oldu. Küçük raket, 6 yaşında başladığı teniste başarıdan başarıya koşuyor.

Antalya’nın gururu

Antalya’nın gururu

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSM) Yaz Tenis Kurslarında 3 yıl önce tenis ile tanışan Ahmet Bileydi İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Yasemin Pilatin, Antalya Tenis İhtisas Kulübü’nde (ATİK)  gerçekleştirilen, 2020 TTF 10 Yaş Kış Kupası Şampiyonası’nda İstanbul ENKA Kulübündeki rakibi Alya Kocakaya’yiyenerek Türkiye Şampiyonu oldu.

ÇİFT ANTRENÖRLE ÇALIŞIYOR

Küçükler Türkiye Şampiyonu Yasemin Pilatin,antrenmanlarını, okuldan kalan zamanlarında, Antalya Gençlik ve Spor Müdürlüğü Tesisleri’ndeki Tenis Kortları ile Atletizm Pistinde çift Antrenörle yapıyor. Tenis sevgisini, performans sporcusu olarak bir üst noktaya taşıyan Yasemin Pilatin, GHSM’nindeneyimli Tenis Antrenörü Çağlar Özkan ile Atletizm Antrenörü Engin Özel tarafından yarışmalara hazırlanıyor.

İDOLÜ SHARAPOVA

Diş Hekimi Mustafa Korhan Pilatin ile Yeminli Tercüman OxanaPilatin’inküçük kızları olan Yasemin, Tenisle 3 yıl önce tanıştı. Henüz 6 yaşında olmasına rağmen 8-9 yaş grubu ile çalışmaya başlayan ve antrenmanlara çıkan Yasemin Pilatin, tenis performansını hızla ilerletti. 6 yaşında iken 8 yaş, 7 yaşında iken 9 yaş, 8 yaşında iken de 10 yaş turnuvalarında başarılı sonuçlar elde etmeye başladı. Marmaris’te 3’üncülük,Muğla’da grup birinciliği, Manavgat’ta grup birinciliği, Belek’te grup 2’ünciliği, Antalya’da grup 3’üncülüğü ve son olarak ta İstanbul ENKA Kulübünden rakibini yenerek kazandığı 2020 TTF 10 Yaş Kış Kupası şampiyonluğu gibi başarıları var. Yasemin, adeta bir tenis aşığı; okulda, evde, tatilde, kısaca her fırsatta tenis oynamayı seviyor. Televizyonda en çok izlediği kanal Supertennis. İdolü ise Maria Sharapova.

ABLASI DA TENİS SPORCUSU

Küçük şampiyon Yasemin Pilatin’in 13 yaşındaki (2007 doğumlu) ablasıTenis Sporcusu Melisa Pilatin ise Muratpaşa Namık Kemal Ortaokulu 7’incisınıf öğrencisi. Melisa ise 10 yaşında tenise başlamadan önce modern dans, Polis Gücü Spor’dada ritmik jimnastik performans sporcusu olarak yer aldı. Melisa Pilatin’in de Antalya’da 12 yaş grup birinciliği, Aydın’da 14 yaş grup 1’inciliği, Marmaris’te 14 yaş grup 2’inciliği, Denizli’de 14 yaş grup 1’inciliği gibi başarıları var. İdolü Serena Williams. Kız kardeşlerin tek sıkıntısı ise, kapalı kortları olmadığı için bazen günlercesüren yağmur nedeniyle antrenman yapamamak. Yağmur dışında ne dondurucu soğuklar, ne de Antalya’nın 40 dereceyi aşan sıcağı onları durduramıyor.Haber Merkezi


Yorum Yap