Her alanda daha çok KADIN

Arzum Onan’ın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü öncesinde, ‘hayatın her alanında daha çok kadın sesine ihtiyaç olduğunu’ vurguladığı heykellerden oluşan ‘Kadın’ isimli ikinci kişisel sergisi, Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde sanatseverle buluştu. Sergi, 29 Mart’a kadar ücretsiz gezilebilecek.

Her alanda daha çok KADIN

Her alanda daha çok KADIN

Arzum Onan’ın İstanbul'da Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi ve Ankara'da CerModern Sanat Galerisi'nde gerçekleşen ‘Kadın’ isimli kişisel sergisiMuratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi'nde açıldı. Muratpaşa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre İbrahim Karaoğlu'nun küratörlüğünde gerçekleşen ve 29 Mart’a kadar ücretsiz gezilebilecek serginin açılışında Antalya’nın işi, sanat ve siyaset dünyası bir araya geldi. Muratpaşa Belediyesi Başkanvekili Hüseyin Sarı, Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın eşi Ümran Uysal, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, gazeteci-yazar ve ressam Fikret Otyam’ın eşi sanatçı Filiz Otyam, Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden Ahmet Mekin, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Dr. Öğretim Üyesi Ebru Nalan Sülün açılışta yer alan isimler arasındaydı.

16 YILLIK SERÜVEN

Açılış öncesi Karaoğlu moderatörlüğünde düzenlen söyleşide Arzum Onan, heykelin kendisi için 16 yıllık bir serüven olduğunu belirtti. Arzum Onan, “Kelimelerle aram hiç iyi olmadı. Onun için heykelle tanışmış olmam şansım. Kendimi heykelle ifade edebiliyor olmam en büyük mutluluğum” dedi.

Arzum Onan’ın kadınların yaşam mücadelesini bronz, ahşap, mermer, metal ve cam gibi farklı malzemelerden ürettiği çalışmalarından oluşan sergi ise yoğun ilgi gördü. Haber Merkezi

 

 


Yorum Yap