Kadın girişimciler anlatacak

Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri (ASSİM), 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Antalya'nın başarılı girişimci kadınlarını bir araya getiriyor. Seminerde, bilişimden hizmet ve sanayi sektörüne 6 başarılı kadın, öykülerini paylaşacak.

Kadın girişimciler anlatacak

Kadın girişimciler anlatacak

Muratpaşa Belediyesi’nin aynı zamanda Avrupa’nın en büyük sivil toplum kuruluşları yerleşkesini içinde barından yenilik, buluş ve girişim destekleme merkezi ASSİM, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Antalya’nın başarılı 6 kadın girişimcisini bir araya getiriyor. Muratpaşa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, 2 oturum halinde gerçekleştirilecek Kadın Girişimcilik Paneli, bugün saat 19.00’da ASSİM’de gerçekleştirilecek.

KENDİ ÖYKÜLERİNİ ANLATACAKLAR

Panelde Makina Mühendisleri Odası Antalya Şubesi eski Başkanı ve Terma Mühendislik Kurucusu Ayşen Hamamcıoğlu, TOBB Antalya Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu, AGT Ağaç Sanayi Dijital Dönüşüm ve İnovasyon Müdürü Nihal Yazgan, 1983 Beyoğlu markasının kurucusu Seda Sezer Şahin, Enpro Bilişim Teknolojileri ve Danışmanlık kurucu ortağı Derya Selin Çakır, Harika Doğum kurucusu Ayşe Betül Balcı konuşmacı olarak yer alıyor.

Birinci oturumda Antalya’da girişimcilik ekosisteminde kadının yerinin konuşulacağı panelin 2’inci oturumunda ise Antalya’nın başarılı kadın girişimcileri kendi öykülerini paylaşacak. ASSİM İnovasyon Merkezi Koordinatörü Eda Şahal ve Gain Global Antalya Direktörü Ersin Nakışçı moderatörlüğünde gerçekleşecek.

ASSİM İNOVASYON NEDİR?

Muratpaşa Belediyesi’nin yenilik, buluş ve girişim destekleme merkezi ASSİM, sürdürdüğü çalışmalarla, toplumsal, ekonomik, çevresel ve kültürel sorunlar karşısında yenilikçi fikirler sunan, yeni bir iş fikri olan ya da projesine yönelik AR-GE ve inovasyon çalışmaları yürüten girişimci ve girişimci adaylarına destekleriyle Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminde içinde özgün bir noktaya yükseldi. İş fikirlerinin ve yeni girişimlerin gelişmesini ve toplumsal, ekonomik faydaya dönüşmesine katkı sağlamayı amaçlayan ASSİM, sunduğu imkanlarla girişimcilerin ve girişimci adaylarının önündeki engelleri ortadan kaldırıyor. 5 kuluçka, 2 ön kuluçka ofisleri, ortak çalışma alanı ve toplantı odalarıyla girişimcilere uygun fiziksel alanlar sunan ASSİM, kamu destekleri ve hibe fonlarla ilgili bilgilendirme çalışmaları, oluşturduğu ulusal ve uluslararası girişimcilik programlarına başvuru fırsatları ve ilişki ağları aktiviteleri, yarışmalar, eğitimler, atölyeler, kamplar gibi girişimciliği teşvik edici programlarla da yeni iş fikirlerinin gelişmesi için uygun koşulları oluşturuyor.

Haber Merkezi

 

 

 

 


Yorum Yap