KADINLARDAN gövde gösterisi

Antalya Kadın Platformu’nun 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği yürüyüşe binin üzerinde kadın katıldı. Kadınlar ellerinde pankartlarla kadına yönelik şiddeti ve kadın cinayetlerini protesto etti.

KADINLARDAN  gövde gösterisi

KADINLARDAN gövde gösterisi

Antalya'da 8 Mart Dünya Emekçiler Kadınlar Günü etkinlikleri büyük bir katılımla gerçekleşti. Antalya Kadın Platformu’nun düzenlediği ve bini aşkın kadının Aydın Kanza Parkı’ndan 'Dünya yerinden oynar, kadınlar özgür olsa' sloganıyla başlayan yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda tamamlandı. Antalya Kadın Platformu tarafından organize edilen etkinliğe aralarında sivil toplum kuruluşların da bulunduğu yüzlerce kadın katıldı. Ellerindeki pankartlarla kadına yönelik şiddeti ve kadın cinayetlerini protesto eden kadınlar, yetkilileri bu konuda göreve davet etti. Kadınların yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan kutlamalarla sona erdi. Yürüyüş boyunca polisin geniş güvenlik tedbiri alması da dikkat çekti. KESK, Antalya Tabip Odası, Kampüs Cadıları Grubu ve Antalya Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma Derneği gibi çok sayıda grubun yer aldığı yürüyüş sırasında halk da sloganlara eşlik etti.

ÖYKÜ ARİN DE DESTEK VERDİ

Antalya'da lösemi tedavisi gören Öykü Arin Yazıcı (5), yürüyüşe annesi Eylem Şen Yazıcı ve babası Çağdaş Yazıcı'yla birlikte katıldı. Kalabalık ortama uzun zamandır ilk defa giren Öykü Arin, heyecanlı haliyle dikkati çekti. Öykü Arin'in tedavisi boyunca zor günlerden geçtiklerini anlatan Eylem Şen Yazıcı, “Kök hücre bekleyen hastalar için kampanyalar yaptık. Bu süre içerisinde gördüm ki kadınlar bir araya gelince, güçlü olunca gerçekten birçok şeyin üstesinden gelebiliyor. Hem kendi hem de başka çocuklar hatta sınırda zor durumda olan mültecilerin çocukları var, onlar için 8 Mart'ta kök hücre bağışı istiyoruz. Çocuklarımız için güvenli güzel bir dünya istiyoruz. Bunun için Öykü Arin'le birlikte çok kısa da olsa kadınlarla yürüyeceğiz. Öykü ilk defa bu kadar çok kalabalığa giriyor. O da açık havada olduğumuz için mesafeli yürüyerek destek vereceğiz" diye konuştu. DHA

 


Yorum Yap