İstafa et Tuba Vural Çokal!

İYİ Parti'den Antalya Milletvekili olan Tuba Vurak Çokal'ın partisinden istifasının ardından 1 ay geçmeden AKP rozetini takmasına tepkiler yükseldi. Millet İtifağı ortağı CHP'nin Antalya İl Başkanı Nusret Bayasr da "Milletvekilliğinden istifa et" diye seslendi.

İstafa et Tuba Vural Çokal!

İstafa et Tuba Vural Çokal!

İYİ Parti'den Antalya Milletvekili olan Tuba Vurak Çokal'ın partisinden istifasının ardından 1 ay geçmeden adının önce DEVA Partisi ile anılıp ardından AKP rozetini takmasına tepkiler yükseldi. Millet İtifağı ortağı CHP'nin Antalya İl Başkanı Nusret Bayasr da "Milletvekilliğinden istifa et" diye seslendi. 


İşte CHP Başkanı Bayar'ın açıklaması: 

"Sayın Tuba Vural Çokal;

Vatandaş sana tek adam rejimine karşı diren, AKP iktidarına karşı demokrasiyi, çoğulculuğu, Saray'ın israf ekonomisine karşı halkın hakkını hukukunu savun diye oy verdi! Hangi hakla AKP'ye geçiyorsun, hangi hakla seçmenin iradesine ihanet edip düne kadar karşısında durduğun yapıya geçiyorsun! Hiç kimse milletin iradesini yok sayamaz! Milletvekilliği kimsenin tapulu malı değildir, halkın takdiridir. Seçmenin iradesine saygı duy ve milletvekilliğinden istifa et!" 

Meltem Dikici 


Yorum Yap