Gazipaşa son kalemiz!

-Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, rant odaklarının son hedefi olan Gazipaşa’da, halkın koruma planıyla ilgili endişelerine çözüm bulunması gerektiğini söyledi. İlçenin denizi, sahili, güneşi ve tarım topraklarının en iyi şekilde korunması gerektiğini kaydeden Candan, “Gazipaşa halkının bu önemli mücadelesinin sonuna kadar arkasındayız” dedi.

Gazipaşa son kalemiz!

Gazipaşa son kalemiz!

Gazipaşa Hepimizin Platformu’nun15 Mart Pazar günü düzenleyeceği “Yanlışa Hayır” etkinliği öncesinde Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Akdeniz GERÇEK’e özel açıklamalarda bulundu.Gazipaşa halkının koruma planıyla ilgili endişelerine ses verilmesi gerektiğini kaydeden Tezcan Karakuş Candan; ilçenin denizi, sahili, güneşi ve tarım topraklarının en iyi şekilde korunması gerektiğini söyledi. 

KATILIMCI BİR YOL İZLENMELİ

Rant odaklarının yeni hedefi haline gelen Gazipaşa sahilleriyle ilgili yöre halkının ve çevreye duyarlı vatandaşların endişelerine katılmamalarının mümkün olmadığını ifade eden Karakuş Candan; “Gazipaşa gibi Antalya’nın son kalan bakir alanlarının planlama süreçlerinde katılımcı bir yol ve yöntemin izlenmesi gerekiyordu. Planlama süreçlerinde bu olmadı ve 18 uygulaması sürecinde bu ortaya çıktı.Umarım Gazipaşa Belediyesi katılımcı bir yol ve yöntemle bu konuya çözüm getirir ve geç kalınmadan bu sürecin olumlu bir noktada çözülmesine vesile olur” dedi.

GAZİPAŞA SON KALEMİZ

Gazipaşa’nın Akdeniz’in son kalan bakir alanlarıarasında yer aldığını hatırlatan Başkan Candan, “Akdeniz’de betona teslim olmayan birkaç ilçemiz kaldı. Gazipaşa da bu ilçelerin en bakirleri arasında yer alıyor. Artık buralar bizlerin son kaleleri. Her vatandaş gibi biz de turizme ve yatırıma karşı değiliz. Ancak bunu yaparken nelerden vazgeçtiğimizi kesinlikle unutmamalıyız. Çünkü bu tür yatırımların asla dönüşü olmaz. Gazipaşa halkının bu önemli mücadelesinin sonuna kadar arkasındayız” diye konuştu.

BİZ DE GAZİPAŞALIYIZ!

Kendi ailesinin de Gazipaşa’da yaşadığını hatırlatan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gazipaşa artık bizlerin de ikinci mekanı oldu. Bu güzel ilçemize selam gönderelim. Çünkü oranın güzelliklerinden, her şeyinden yararlanıyoruz. Benim de en beğendiğim ilçelerimiz arasında ve ailem de zaten orada yaşıyor. Ailemiz orada ev aldı, babam orada vefat etti. Biz de artık Gazipaşalı sayılırız. Ailemizin artık Gazipaşa’da bir izi var. Gazipaşa’nın tüm güzelliklerini yakından biliyoruz ve bunun bir şekilde betonlaşmaya açılması bizi son derece rahatsız ediyor.” 

Kubilay ELDEMİRCİ

Yorum Yap