Patara için ‘gecekondu’

Gündem koronavirüse çevrilmişken dün Konyaaltı’ndaki yıkılan Minicity’nin yerinde yükselen demir yığını gözleri oraya çevirdi. Yetkililerden konuya dair bir bilgi alınamazken, mülkiyeti Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni ait arsada yürütülen inşaat alanında projeye ve ruhsata dair tabela görülemedi. Edinilen bilgiye göre Antalya Valiliği’nin talimatıyla yapılan bir çalışma ve Patara Yılı kapsamında kullanılacak.

Patara için  ‘gecekondu’

Patara için ‘gecekondu’


SU ELEKTRİK TESİSATI YAPILIYOR

Konyaaltı’nda Menderes Türel döneminde tüm tepkilere rağmen yıktırılan Minicity'nin otoparkının bulunduğu yerde yürütülen inşaat faaliyeti tepki çekti. Konuya dair açıklama yapan CHP Konyaaltı İlçe Yöneticisi Bünyamin Tokmak,  “Bugün bir yakınımın haber vermesi üzerine az önce gittim, gördüm. Prefabrik, çelik konstrüksiyonlu, yaklaşık 1000 metrekare genişliğinde, çatısı yüksek bir kapalı alan yapılıyor. Bir yandan ASAT bu yapı için su hattı çekerken, diğer yandan da elektrik tesisatı döşeniyor” dedi.

İKİSİNE DE UYGUN DEĞİL

İnşaatta çalışan işçiden Antalya Valiliği’nin sergi salonu yaptırdığı bilgisine ulaştığını bildiren Bünyamin Tokmak, “İnşaat alanın diğer tarafında çalışan başka birine sordum. Onun yanıtı ise ‘Buraya Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın şubesi gibi önemli projelerin açıklanacağı bir merkez yapılıyor’ yanıtını aldım. Bana kalırsa bu alan ne fuar alanı ne de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı için uygun bir yer. Arazi bildiğim kadarıyla Büyükşehir Belediyesi'nin. Buraya Valilik tarafından bina yapılması da tuhaf geldi doğrusu. Bakalım, bekleyip göreceğiz, buraya alelacele ne yapılıyor?”

Meltem DİKİCİ  


Yorum Yap