EBA fiyasko ile başladı

Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez, Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı uzaktan eğitim sisteminin hem teknik, hem içerik bakımından fiyasko ile başladığını kaydetti.

EBA fiyasko ile başladı

EBA fiyasko ile başladı


Konuya dair yazılı açıklama yapan Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez, “Öncelikle öğrencilerin ve öğretmenlerin EBA sistemine ulaşması teknik altyapı eksikliği nedeni ile mümkün olmadı. Zaten yoksulluk içerisinde olan halkın çocuklarının bu yöntemle eğitime kolay ulaşması mümkün değildi” dedi. 

GERİCİ DAYATMA

Açıklamanın devamında Başkan Sönmez şunları kaydetti: “İçerik olarak ise ilk günden gerici  bir anlayışı dayattıklarını gördük. Eğitimle ilgili olmayan materyaller kullanılarak gerici bir ideolojinin propagandasının yapıldığı bir içerik karşımıza çıktı. Özellikle öğrencilerimizin psikolojisi dikkate alınmadan Adnan Menderes’in idam animasyonu ile sunulan bir içerik eğitim pedagojisi açısından kabul edilemez. Buradan anlaşılıyor ki Millî Eğitim Bakanlığı’nın amacı öğrencilerimizin derslerde eksikliklerini gidermek değil, fırsattan yararlanarak ideolojik propaganda yapmaktır. Bu yaklaşımı reddediyoruz.”

GELECEĞE YAPILAN BÜYÜK KÖTÜLÜK

“Sağlık açısından büyük sorunlar yaşadığımız bugünlerde bilimin ne kadar önemli olduğu açık bir şekilde görüldü.  Dolayısı ile uzaktan eğitimin içeriğinin bilimden uzak bir şekilde hazırlanması ve sunulması ülkenin geleceğine yapılan en büyük kötülük olur. Eğitim Sen olarak bu tür yaklaşımlara fırsat veremeyeceğimizi, gerekli tepkimizi göstereceğimizi belirtiyoruz. Millî Eğitim Bakanlığı böyle bir süreçte eğitim ile ilgili çalışmalarını konunun uzmanı bilim insanları ve sendikalar ile birlikte planlamalıdır. Bu süreçte ideolojik dayatma kabul edilemez.” 

Haber Merkezi 

 


Yorum Yap