Küçük esnafın sesi oldu

Antalya Fotoğrafçılar, Kırtasiyeciler ve Kitapçılar Odası Başkanı Mehmet Bayrak, korona virüs krizinin getirdiği okul tatillerinin esnaf üzerindeki etkilerini Kanal V’de canlı yayınlanan ve Şenol Civcir’in sunduğu “Haber Aktüel” isimli haber programında toplumla paylaştı.

Küçük esnafın sesi oldu

Küçük esnafın sesi oldu

Antalya Fotoğrafçılar, Kırtasiyeciler ve Kitapçılar Odası Başkanı Mehmet Bayrak, krizin patlamasının ardından sosyal medyayı da etkili olarak kullanıp, sadece kendi üyeleri değil, tüm küçük esnafın sesi olmuştu. Az kazanıp kıt kanaat geçinen küçük esnafın, kazanmayınca bırakın borç ödemeyi, evine ekmek götüremeyeceğini öne süren Başkan Mehmet Bayrak, “Sicil affı uygulanmalı. Tüm esnafa 6 ay geri ödemesiz, ‘0’ faizli kredi verilmeli” dedi. Bayrak, AVM’lerin bu süreçte en önemli risk alanı olduğuna da dikkat çekip, kriz süresince kapatılması gerektiğini de savunmuştu.

Mehmet Bayrak’ın sosyal medya paylaşımına Türkiye’nin farklı illerinden yapılan yorumlarda, “Birlik” başkanları dışında, hiçbir meslek odası başkanının bunu yapmadığı dile getirildi.

Nizamettin ÖZMEN


Yorum Yap