İbradı’ya gel ama virüsten sonra

Altınbeşik Mağarası ve düğmeli evleriyle ünlü İbradı’da yaşlı nüfusun fazlalığı nedeniyle önlem kapsamında ilçeye giriş kontrollü hale getirildi.

İbradı’ya gel ama  virüsten sonra

İbradı’ya gel ama virüsten sonra

 

İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, İbradı’ya girişlerin kontrol altına alındığını bildirdi. Başkan Küçükkuru, daha önce de yaşlı nüfusa sahip ilçe için uyarılarda bulunmuştu. Küçükkuru, sosyal medyadan dün şu mesajı yayınladı: “Değerli vatandaşlarımız şu ana kadar İbradı da korona virüs teşhisi olmamıştır. İlçe dışından İbradı’ya gelecek vatandaşlarımıza 14 günlük karantina kuralı uygulanacaktır. İlçe girişinde kolluk kuvvetleri kontrol edecektir. Seyahatlar zorunlu hallerde izne tabi olmuştur. İlçemiz en yaşlı nüfus ortalamasına sahip olduğu için İbradı’ya bu süreçte seyahat etmemenizi rica ederiz.”

 

YASAK DEĞİL, KONTROLLÜ

Başkan Küçükkuru gazetemize yaptığı açıklamasında kesinlikle bunu bir karantina uygulaması olmadığını, daha Türkiye’de evde kal mesajları verilmeden ilçede yaşlıların sağlığı için ‘evde kal’ uygulamasına geçtiklerini iletti. Başkan, tüm ihtiyaçların belediye  ve diğer kurumların işbirliğinde karşılandığını aktardı. İlçe girişin yasak değil, kontrollü olduğunun altını çizdi.

 

Ziya Nur SEZEN


Yorum Yap