TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ ÇARK ETTİ

2 Mayıs 2020 tarihinde 'Müdürlük, bakanlık projesini tanmıyor mu' başlıklı haberimizin ardından Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar'a yapılan uyarı sonrası aynı gün sitede Bakanlığa tahsis edilen Belek ve Kadriye plajlarındaki projeler paylaşıldı. Böylelikle Turizm Müdürlüğü'nün de halkın karşı çıktığı uygulamaların arkasında olduğu alenen ortaya çıktı.

TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ ÇARK ETTİ

TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ ÇARK ETTİ


Antalya'nın Serik İlçesi'ndeki Belek ve Kadriye sahillerinin Serik Belediyesi'ne tahsisi sağlanmazken, iki plaj da Kültür ve Turizm Bakanlığı'na tahsisi edilip, sözkonusuydu alanda yeni planlama yapılmış ve halk bu planla halk plajlarının daraltılmasına tepki göstermişti. Mimarlar Odası Antalya Şubesi'nce 33 Serik'li vatandaşla konu yargıya taşınırken, 2 Mayıs 2020 tarihinde yaptığımız haberle Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün sitesinde Serik'teki sahillerin belediyelere tahsisli olunduğunun yazılmasına dikkat çekmiştik. "Bu durum acaba Müdürlük de projeye karşı mı sorusunu akla getirdi" diye belirtmiştik. 


MÜDÜRLÜK UYARILDI 

Bu linkten https://www.akdenizgercek.com.tr/haber/31431-mudurluk-bakanlik-projesinden-habersiz ulaşabileceğiz  haberimiz sonrası Müdürlük uyarıldı. Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün resmi internet sitesindeki Serik İlçesi ile ilgili 'Sosyal Durum' başlıklı bölümünde (https://antalya.ktb.gov.tr/TR-68170/sosyal-durum.html) ilçedeki sahillerin belediyelere tahsisli olduğunun yazması hem şaşırtmış hem sevindirmişti. Halkın ve meslek odalarının Serik Belediyesi'ne tahsisli plajların Kültür ve Turizm Bakanlığı'na tahsisine ve buradaki kamu yararına aykırı planlamaya karşı tepkisi geçtiğimiz günlerde yargıya taşınırken, müdürlüğün sitesinde bakanlık projesinin yer almaması dikkat çekmişti. Ancak edinilen bilgiye göre hemen sitede gerekli düzenleme yapıldı ve müdürlük projeye biatını böyle paylaştı. 

TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ SİTESİNDE BAKANLIK PROJESİ YOKTU


MÜDÜRÜLÜK SİTESİNE BAKANLIK PROJESİ EKLENDİSONGÜL BAŞKAYA Yorum Yap