MÜDÜR'DEN 19 MAYIS SORUŞTURMASI

Gazetemizin '19 Mayıs unutulmaz' başlıklı haberinin ardından görüştüğümüz Antalya Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, konuya dair soruşturma başlatıldığını bildirdi.

MÜDÜR'DEN 19 MAYIS SORUŞTURMASI

MÜDÜR'DEN 19 MAYIS SORUŞTURMASI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Antalya Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gönderildiği iddia edilen bir mesajın öğretmenlere atılmasıyla bir skandal da ortaya çıkmıştı. Müdürlerin öğretmenlerle iletişim için açtığı whatsapp grubunda bir online eğitim bilişim toplantısının duyurusunun yapıldığı mesajın sonunda Kadir Gecesi’nin kutlaması yapılması ama milli bayramımızın kutlanmaması tepki çekmişti. Milli bayramın kutlandığı bir günde bayram kutlaması yapılmaması sendikaların “Bu korku neyin korkusu ki eskiden bayramımızı kutlayanlar şimdi sadece dini kutlama yapıyorlar?” şeklinde tepkisine yol açmıştı.

Muratpaşa İlçesi’nden gelen ihbarlara göre Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bir mesajı, okul müdürlerince öğretmenlere iletilmişti. Konuya dair ulaştığımız Antalya Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, o mesajın kendilerince çekilmediğini ama olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi. Arslan, "Bizim asla öyle bir ayrıştırmamız olamaz. Milli bayramlar da bizim, dini günlerimiz de" dedi. Şimdi gözler o soruşturmada. İddiaya göre Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü'nden gelen mesaj Muratpaşa İlçe Milli Eğitim'e, oradan da okul müdürlerine iletilmişti. Okul müdürleri de o mesajı direkt öğretmenlere aktarmıştı. 

19 MAYIS'IN UNUTULDUĞU O MESAJ 

“Sayın müdürlerim Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü öğretmenlerimizin uzaktan eğitim çalışmalarını desteklemek ve daha etkili bir eğitim yapabilmeleri için öğretmenlerimize zoom üzerinden online bilişim toplantıları düzenledik. Eğitim bilişim toplantılarının öğretmenlerimize duyurulması hususunda hayırlı geceler, Kadir Gecemizi tebrik eder dualarımızın kabul olması dileğiyle.” 

Songül Başkaya


19 MAYIS UNUTULMAZ Haberimiz için lütfen tıklayın 

https://www.akdenizgercek.com.tr/haber/31680-19-mayis-unutulmaz


Yorum Yap