FİNİKE'YE CEZA MI!

Geçtiğimiz dönem AKP'li belediye başkanı tarafından yönetilen Antalya'nın Finike Belediyesi'nde Başkanlığın CHP'ye geçmesi sonrasında belediyenin bakanlıklardan yaptığı kiralamalarda fahiş fiyatlar ortaya çıktı.

FİNİKE'YE CEZA MI!

FİNİKE'YE CEZA MI!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Antalya'nın Finike ilçesindeki Gökliman Plajı'nı Finike Belediyesi'ne 4 yıllığına kiraladı. Ancak geçen yıl yıllık kira 77 bin Lira + KDV iken bu yıl 160 bin Lira + KDV oldu.

Konuyu değerlendiren CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, "Belediyemiz; Gökliman Plajı’nı halkımızın daha nezih bir ortamda denize girmesi ve daha kaliteli hizmet alması adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 4 yıllığına yeniden kiralamıştır. Hemşehrilerimize hayırlı olsun. Ancak geçen yıl 77 bin Lira + KDV bedeli ödediğimiz Gökliman için bu yıl 160 bin Lira kira + KDV bedeli ödeyeceğiz. Ne TÜFE oranına ne de yüzde 22,58 oranındaki Yeniden Değerlendirme Oranı’na uyuyor kira artışı. Takdiri HALKIMIZA bırakıyoruz. Biz her şeye rağmen Finikeli hemşehrilerimize en iyi hizmeti üretmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

Nizamettin Özmen 


Yorum Yap