Güvenlik’te güvenlik krizi

Antalya’nın iş ve siyaset dünyasının tanınan ismi Mustafa Akar, işyerinin yanındaki 8 Mart Parkı’nda korona döneminde de yaşanan asayiş ve narkotik olaylarına isyan etti…

Güvenlik’te güvenlik krizi

Güvenlik’te güvenlik krizi

“Antalya Valimize ve Emniyet Müdürümüze Sesleniyorum!” başlığıyla konuyu sosyal medyaya taşıyan Akar, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’na yürüyüş mesafesindeki, gazetemizin bulunduğu Muratpaşa İlçesi Güvenlik Mahallesi’ndeki parka ilişkin bakın hangi uyarıları yaptı, yetkililerden ne istedi?

“Antalya’nın göbeğinde Güvenlik Mahallesi Çallı 8 Mart Parkı çevresi tam bir uyuşturucu merkezi haline geldi. Gündüz aleni bir sürü insan hem içiyor hem de ticaretini yapıyor hem de terör estiriyor. Çevredeki iş yerlerinin, konutların, bankaların yoğun olduğu bir yerde bu rezilliğin yaşanması ve hiçbir tedbirin alınmaması çok garip. Bu insanlar tam bir terör estiriyor burada vatandaşa, araçlara saldırıyor. Gece lüks araçlar cirit atıyor, uyuşturucu almak için. Esnaf, iş yerleri, konutlar 155 polisi arıyor, ekip geliyor korna çalıyor veyahut usulen dağıtıyor on dakika sonra yine aynı senaryo. Burada neden narkotik, sivil polis takip yapmıyor? Neden önlem alınmıyor? Bu kadar şikayet neden dikkate alınmıyor? Hem uyuşturucu işi hem kavga dövüş hem çevrenin mal ve can güvenliği tehlikede olan bir yer neden bu kadar vurdumduymaz bir hal alıyor? Buradan başta Antalya Valimize, Emniyet Müdürümüze, Muratpaşa Kaymakamımıza ve duyarlı olan herkese sesleniyorum bir an önce daha vahim bir şey yaşanmadan lütfen tedbirinizi alın. Bu benim sorumlu vatandaşlık görevim olduğu için yazdım.”

Umarız biz de bir vesile oluruz ve konu çözüme kavuşur…

Yetkililerimizin duyarlı davranacağı inancıyla konunun takibindeyiz…


Yorum Yap