OLİMPOS 'TA YANGIN

Antalya'nın Kumluca İlçesi'ndeki Olimpos Antik Kenti bölgesindeki bungalovlarının yakınında yangın çıktı. Yangına önce çevredeki vatandaşlar müdahale etti. Umut Kamış isimli vayandaş yangınla ilgili Akdeniz Gerçek'e konuştu.

OLİMPOS 'TA YANGIN

OLİMPOS 'TA YANGIN


Geçtiğimiz günlerde Kaş ve Demre'de çıkan yangınların ardından bugün de Kumluca'nın tarihi ve turistik bölgesi Olimpos'ta yangın çıktı. Yaklaşık 2,5 saat süren yangın söndürme çalışmalarında yangın söndürme çalışmalarına ilk müdahale vatandaşlardan geldi. 

Bölge sakini Umut Kamış, saat 14.30 sularında Dambeleni olarak anılan bölgede elektrik tellerinden kaynaklanan bir yangın çıktığını belirtti. Önce vatandaşların müdahale ettiği yangına daha sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin etkili bir müdahale yaptığı ve soğutma çalışması yapıldığı kaydedildi. Verilen bilgiye göre 40-50 dönümlük alan yangından etkilendi. 

Planlama çalışmalarının sürdüğü bir dönemde meydana gelen yangın, kafalarda bazı soru işaretleri bıraksa da resmi raporların açıklanması bekleniyor. 


Songül BAŞKAYA 
Yorum Yap