İLK KORONA FİLMİ ANTALYA’DAN

Uras Film Prodüksiyon tarafından çekilen "19" adlı uzun metraj film tüm dünyayı etkisi altına alan salgın ile birlikte ekonomiden sanata her sektörün durduğu bu kötü sürece rağmen seyirciyle buluşmanın gururunu yaşıyor. Çekimler esnasında film seti kurulmamakla birlikte Canon 70d dışında herhangi bir teçhizat kullanılmadan ortaya çıkan film dikkat çekti.

İLK KORONA FİLMİ ANTALYA’DAN

İLK KORONA FİLMİ ANTALYA’DAN


Çekimler tüm kadronun gönüllülüğü esasına dayanarak tamamen workshop olup showreel amaçlı gerçekleştirildi. Konuya dair bilgi veren oyuncu Cafer Göçer, “Genelde son zamanlarını festival filmlerine ayıran firma bu zor süreçte evlerinde, yaşadıkları şehir ve bölgelerde karantinada yaşamak zorunda kalan insanlarımıza bir nebze de olsa nefes olabilmek ile birlikte sıcağı sıcağına yaşanılan bu kargaşalı zaman dilimini konu edinerek geleceğe not düşme gerekliliği kaygısıyla farklı bir proje kararı almış olup uzun uğraşlardan sonra çekilmiş ilk korona virüs filmine de imza atmış bulunmaktayız” dedi. 


Yönetmenliğini Gökhan Yıldırım KARAHANLI’nın, Yapımcılığını ise Mehrnoush SAADATİ’nin yaptığı filmin oyunculuklarını Cafer GÖÇERİ, Ümit DEMİREL, Yüksel Canan AKTOP, Mustafa ÜNAL, Gurur USTALI, Anastasia RUSLANOVA üstlendi. Ve bu film çekilirken tüm pandemi kurallarına özen gösterilmiş olunup sıhhi tertibat bulundurularak tüm tedbirler alındı.


Ahmet DEMİR

 

 

 


Yorum Yap