GECE GÖZALTINA ALINDILAR

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) milletvekilliği düşürülen CHP’li Enis Berberoğlu, polis tarafından gözaltına alındı. Çıkartıldığı mahkemece tutuklanan Berberoğlu, Maltepe Cezaevi’ne gece saatlerinde getirildi.

GECE GÖZALTINA ALINDILAR

GECE GÖZALTINA ALINDILAR


CHP Milletvekili Enis Berberoğlu yargılandığı davada, "Siyasi ve askeri casusluk maksadıyla devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken bilgilerini açıklamak" suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası almıştı. Bu cezayı Yargıtay’ın onamasının ardından Berberoğlu'nun milletvekilliği 4 Haziran’da Meclis'te düşürüldü. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Bakırköy'deki evinde gözaltına alınan Berberoğlu, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İstanbul Adliyesi’ndeki işlemlerin ardından tutuklanan Berberoğlu, Maltepe L Tipi Cezaevi’ne götürüldü.

HDP’Lİ İKİ İSİM DE TUTUKLANDI

Milletvekillikleri düşürülen HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları da gözaltına alınmalarının ardından çıkarıldıkları adliyede 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yakalama kararının ardından Musa Farisoğulları Ankara’ya giderken Diyarbakır çıkışında, Leyla Güven ise evinde güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen Güven ve Fasioğulları, daha sonra adliyeye çıkarıldı. Adliyede hakim karşısına çıkan Güven ve Farisoğulları 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(YRT-DK-Y)


Yorum Yap