DELEGE SEÇİMLERİNDE NELER OLUYOR?

Semih Tayfur Başkanlığı'ndaki İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığı'nda 21 Haziran Pazar günü yapılacak delege seçimlerinde pandemi tedbirlerinin düşünülmediği ve demokratik bir ortam sağlanmadığı kaydediliyor.

DELEGE SEÇİMLERİNDE NELER OLUYOR?

DELEGE SEÇİMLERİNDE NELER OLUYOR?

İYİ Parti Antalya’da Muratpaşa Belediye Meclis Üyelerinin de yer aldığı bir grup partili delege seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu ve yöneticileri uyardı. Korona sürecinde kalabalık bir ortamda yapılacak delege seçimlerinin yaratacağı tehlikeye dikkat çeken partililer, yaklaşık 2 bin üyesi olan ve 600’ün üzerinde delege başvurusu yapılan ilçede pandemi açısından da demokratik bir seçim açısından da gerekli şartların oluşmadığı belirtildi. Hem mekan hem de seçimle ilgili takvim ve zamanlamanın uygun olmadığı bildirildi. Öte yandan 7-8 mahallenin delege seçimlerinin 1 saate sığmayacağı da tepkilerin diğer bir sebebi oldu. Gün içinde tepki istifalarının da gelmesi bekleniyor.

ÖNCE SAĞLIK

“21.06.2020 Tarihinde yapılması planlanan Muratpaşa İlçe Delege seçimleri için mevcut yönetimin yaptığı çalışma akıllara zarar! Akıllarına zarar olsun ona biz karışamayız da...! Partimize zarar vermelerine göz yummamız mümkün değildir” diyen İYİ Parti Muratpaşa Belediye Meclis Üyeleri, sosyal medyadan şu paylaşımı yaptı: “Oy kullanacak çok kıymetli İYİ Parti üyelerimizi hiçe sayarak, onları askeri sistemle, dayatmayla 2’şer saatlik dilimlerde gelip oy kullanmaya zorlayamazsınız. 100 m2’lik bir apartman dairesine 100’lerce insanı toplayamazsınız. Siz bu yanlışı yapmak isteseniz de buna resmî kurumların, kolluk kuvvetlerinin müsaade etmeyeceğini nasıl BİLEMEZSİNİZ? Talip olduğunuz koltuğun sorumluluğu bunu bilmekten öte daha büyük sorumluluklar taşımaktadır. Şahsi işlerinizde hata yapma ve zarara uğrama lüksünüz olabilir. İYİ Parti’li olmak büyük sorumluluk gerektirdiği gibi partimize karşı hiç kimse hata yapmak lüksüne sahip değildir. Seçmenimiz bizim başımızın tacı, seçmenimizin sağlığı da her şeyden önce gelmektedir.”

55 MAHALLENİN SEÇİMİ 8 SAATTE 


Ziya Nur SEZEN 


Yorum Yap