"BİZANS SARAYI" DEDİĞİ CHP'YE GERİ DÖNDÜ

2014 Yılı Eylül ayında "Yalan, dolan, lafazanlık, gıybet ve hamaset parti için kültürel etkinlik haline gelmiştir. CHP yalan makinelerinin, cahillerin, soytarıların, sonradan görmelerin ve ahlaksızların cirit attığı Bizans sarayına dönmüştür" diye terk ettiği ve Gülen Cemaatiyle bağlantılı olduğunu iddia ettiği CHP'ye geri döndü.

"BİZANS SARAYI" DEDİĞİ CHP'YE GERİ DÖNDÜ

CHP'de çeşitli görevlerde bulunan Eşref Ural, 2014 yılında sade üye olarak terk ettiği CHP'den AKP'ye geçip İl Başkan Yardımcılığı ve Kepez Belediye Meclis Üyeliği'ne getirilirken bu kez de 6 yıl sonra AKP'den CHP'ye döndü. Üstelik Ural'ın rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı. 

CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz, kendisi gibi Burdurlu olan Eşref Ural'ın geçişini sosyal medyadan duyurdu. Kurnaz, "AKP'li Kepez İlçe Belediyesi Meclis Üyesi Eşref Ural bugün itibariyle köklü partimiz Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) katılmış bulunmaktadır. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 'Toplumun her kesimine yüreğimizi, sevgimizi ve kapımızı açtık' diyerek Eşref Ural'a CHP Genel Merkez'de rozetini takarak hoşgeldin dileklerini ilettiler. Bizler de CHP Kepez İlçe Başkanlığı olarak Genel Başkanımızın işaret ettiği gibi parti gözetmeksizin tüm Kepezli hemşerilerimize kapımızın ve gönlümüzün sonuna kadar açık olduğunu belirtmek isteriz. Bu gönül birlikteliğimizin, partimize, Kepez'imize, tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde paylaşımda bulundu. 

URAL, TÜTÜNCÜ'YE VURDU 

Eşref Ural ise yaptığı açıklamada AKP'li Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'yü hedef aldı: "Belediyeler halk iradesinin doğrudan doğruya hayata geçtiği kurumlardır. Dolayısıyla seçilmiş belediye meclis üyeleri, belediyenin meclis ve idari faaliyetlerinde etkin görev ve sorumluluk almalıdırlar. Ancak Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü halkın oyları ile seçilmiş meclis üyesini, sadece meclis çalışmalarıyla sınırlandırıp, belediye, idari ve icrai faaliyetlerinden uzak tutmayı tercih ediyor. Bu anlayışın antidemokratik olduğunu ve ilaveten, demokrasi ve halk iradesinin gerçekleşmesini engellediğini düşünüyorum. Ve ayrıca Antalya özelinde CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in ve CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz'ın seçildikleri günden beri, yaptıkları halka dayalı, başarılı ve toplumun her kesimini kucaklayan çalışmalarının da CHP'ye katılma tercihimde etkisi olduğunu belirtmek isterim."


Haber MerkeziYorum Yap