DAHA ACISI YOK!

Dominik Cumhuriyeti'nde uğradığı saldırı sonucu 24 yaşında hayatını kaybeden Survivor ekibinden kameraman Alper Baycın'ın annesi, oğlunun ölüm yıl dönümünde mezarı başında gözyaşı döktü. Anne Aynur Baycın, "Bir anne ve baba için hayatta bundan daha acı bir şey yok" dedi...

DAHA ACISI YOK!

DAHA ACISI YOK!

Çekimleri Dominik Cumhuriyeti'nde yapılan yarışma programı 'Survivor'ın ekibinde yer alan kameraman Alper Baycın (24), 27 Haziran 2018 tarihinde uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Kameraman Alper’in Antalya’da yaşayan annesi Aynur ile babası Ahmet Baycın, Alper'in ölüm yıl dönümünde Andızlı Mezarlığı’na gelerek onun kabrini ziyaret etti. Oğlunun mezarı başında gözyaşları döken Aynur Baycın, mezar taşına sarılarak Alper'in resmini öptü, baba Ahmet Baycın ise uzun süre dua okudu. 

Acısının halen ilk günkü gibi olduğunu belirten Aynur Baycın, İhlas Haber Ajansı’na (İHA) yaptığı açıklamada, “Alper’i sanki bugün kaybetmişiz gibi. Sene devriyelerinde daha duygusal oluyor insan. Bir anne ve baba için hayatta bundan daha acı bir şey yok. Allah kimseye evlat acısını göstermesin. Dün sabaha kadar uyumadım. Bütün televizyon kanallarındaki çalıştığı arkadaşları aradı. Alper’i 24 yaşında kaybettik. Bu kadar dost, bu kadar arkadaş bu yaşta nasıl biriktirmiş? Hepsi dün ağlayarak aradılar. Alper öldükten sonra herkes ‘Aynur anne’ diyor bana. Onların hepsi benim çocuklarım. Tek tesellim onların manevi destekleri” dedi. 

Oğlunun ölümü sonrası nişanlısının bir isteğini yerine getirdiklerini aktaran Baycın, “Geçen yıl nişanlısı Yasemin ziyarete geldi. Alper’in mezarını görünce çok üzülmüş.  ‘Özellikle istediğin bir şey var mı’ diye sorduk. O da 'başucuna yasemin çiçeği eker misiniz' dedi. Onun isteği üzerine bu yasemini diktik. Yeşilleniyor şu anda. Alper’in hatıraları, sevenleriyle ayakta durmaya çalışıyoruz” diye konuştu. 

Oğlunun ölümünün alın yazısı olduğunu ifade eden Baycın, “Yıllardır orada survivor çekiliyor. Hiç kimsenin başına bir şey gelmiyor sadece bir olay oluyor ve o da benim çocuğumun başına geliyor. Onun ölümü tamamen alın yazısı” dedi. 

Baba Ahmet Baycın da sonra derece üzgün olduğunu dile getirerek, “Sözün bittiği yerdeyiz. Alın yazısı bu işler. Yiyecek lokması bu kadarmış evladımın. Ölmeden bir gün önce görüşmüştüm. Buraya gelecekti. Mutluydu. Etrafındakilere ışık saçan, inanılmaz bir çocuktu. Yapacak bir şey yok" diye konuştu. 

İHA

                                         


Yorum Yap