ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Öz eleştiri yaptığını söylemesine rağmen partisinin ihraç ettiği CHP’nin önemli ismi, eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, Antalya’da partisinin yaptığı transfere tepki gösterdi. CHP’yi FETÖ’cülükle suçladığı idda edilen Ateş, CHP’ye açık açık FETÖ’cü diyerek AKP’ye giden Eşref Ural’ın nasıl CHP’ye geri alınıp rozet takıldığını sordu.

 ATEŞ PÜSKÜRDÜ

ATEŞ PÜSKÜRDÜ

CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz’ın hemşehrisi Eşref Ural ile ilgili transferi tepki toplamaya devam ediyor. 2014 Yılı Eylül ayında "Yalan, dolan, lafazanlık, gıybet ve hamaset parti için kültürel etkinlik haline gelmiştir. CHP yalan makinelerinin, cahillerin, soytarıların, sonradan görmelerin ve ahlaksızların cirit attığı Bizans sarayına dönmüştür" diye terk ettiği ve Gülen Cemaatiyle bağlantılı olduğunu iddia ettiği CHP'ye geri dönen Ural’a tepkiler dinmiyor. Hem parti içinde hem parti dışında Ural’ın transferi ağır eleştiri alıyor. Son olarak da eski milletvekili Yılmaz Ateş, açıklama yaptı. Ateş, “Antalya’da kirli siyaset. Antalya’da AKP Kepez Belediye Meclis Üyesi Eşref Ural. Yeni CHP’den istifa etti. AKP’ye geçti. YEni CHP’den istifa ederken, Yeni CHP’ye, Kılıçdaroğlu’na, CHP’ye ‘FETÖ’cü, yalan makinaların, cahillerin, soytarıların, ahlaksızların, sonradan görmelerin partisi’ dedi. Bugün ise rozetini Kılıçdaroğlu taktı. CHP Kepez İlçe Başkanı bunu başarı olarak sayfasında paylaştı. Yeni CHP’liler seviniyor. Yuvaya döndü diye paylaşım yapıyorlar. Şimdi kim FETÖ’cü, CHP yalan makinalarının, cahillerin, soytarıların, ahlaksızların, sonradan görmelerin partisi? Yorum sizleri. Yeni yeni CHP’liler.”

 

“FIRILDAK KUBİ’Yİ GEÇTİN”

 

28 Haziran tarihli Hürriyet gazetesinde de Ahmet Hakan, “Aman Eşref, Yaman Eşref" başlığıyla konuyu şu satırlarla kaleme aldı: “Antalya’da Eşref Ural adlı yerel bir siyasetçinin beş aşamalı macerasını anlatıyorum: Birinci Aşama: Eşref Bey CHP’de. Kepez İlçesi’nin önemli bir ismi. İkinci Aşama: Eşref Bey, ani bir kararla CHP’den istifa ediyor. İstifa ederken de CHP için şunları söylüyor: ‘Yalan, dolan, lafazanlık, gıybet ve hasamet CHP’de parti içi kültürel etkinlik haline gelmiştir. CHP, yalan makinelerinin, cahillerin, soytarıların, sonradan gцrmelerin, ahlaksızların cirit attığı Bizans sarayına dönmüştür.’ Üçüncü Aşama: Eşref Bey AKP’de. Dördüncü Aşama: Eşref Bey AKP’den makam istiyor. Makam verilmeyince de bu kez AKP’den istifa ediyor. Beşinci Aşama: Ve Eşref Bey yeniden CHP’de! Ağır hakaret ettiği Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde Eşref Bey’e CHP rozetini takıyor. Aman Eşref, yaman Eşref... Fırıldak Kubi’yi geçtin Eşref... Ama suç sende değil be Eşref... Her defasında sana kapıları açanlarda Eşref..

 

Meltem DİKİCİ

 

 


Yorum Yap