4 AYDA 312 FİRMA KAPANDI

Pandeminin devam ettiği süreçte çıkan istatistiklere göre geçtiğimiz yıla oranla kapana işletme sayısında artış yaşanmadı. Geçtiğimiz yılın 1 Nisan-22 Temmuz döneminde 333 firma kapanış yaparken, bu yıl ise pandemiye rağmen 312 firma kapanış yaptı.

4 AYDA 312 FİRMA KAPANDI

4 AYDA 312 FİRMA KAPANDI

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, “1 Nisan–22 Temmuz döneminde Odamıza kayıtlı 312 firma kapandı. 2019 ile benzer olan tabloda inşaat sektörü bu yıl da en fazla ticari terkin yaşandığı sektör oldu. İnşaat sektörünü sırasıyla restoran, yiyecek-içecek, eğlence ve elektrik enerjisi üretim/dağıtım hizmetleri takip etti” dedi.

KAPANAN FİRMA SAYISI AZALDI

Dünyayı etkisi altında pandemi sürecinde Antalya’da en çok etkilenen sektör inşaat oldu. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, ATSO Araştırma ve Ticaret Geliştirme Müdürlüğü’nün 1 Nisan-22 Temmuz 2020 dönemine ait verilerini açıkladı. Kapanan firmaların istatistiklerine göre 2019 yılının aynı döneminde 333 firma kapanış yaparken, bu yıl ise pandemiye rağmen 312 firma kapanış yaptı. Açıklanan istatistiklere göre geçen yıl gibi bu yıl da en çok kapanış yapan sektör inşaat. İnşaat sektörünü sırasıyla restoran, elektrik enerji, gıda, tekstil ve taşımacılık izledi.

Ziya Nur SEZEN


Yorum Yap