OKUDAN FARKINI AÇIKLADI

İYİ Parti’nin Siyasi İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı iken il başkan adaylığı nedeniyle Yavuz Temizer’in görevden alınması sonrasında Temizer’in telkiniyle yerini “İl Başkan adayı değilim” diyen Mehmet Başaran’a bırakan İlhami Okudan, il başkan adaylarından farkını açıkladı. Okudan, son seçmlerde çok sayıda il ve ilçe başkanının milletvekili adaylığı için koltuğunu bıraktığını kaydederken, kendisinin asla milletvekilliği için görevini bırakmayacağını bildirdi.

OKUDAN FARKINI AÇIKLADI

OKUDAN FARKINI AÇIKLADI

Dün Antalya Öğretmen Evi’nde kahvaltıda basınla buluşan İlhami Okudan hem A Takımı’nı açıkladı hem adaylık değerlendirmesi yaptı. Okudan, önce kısa bir açılış konuşması yaptı, ardından ekibinde yer alan Ahmet Sezai İrtem, Fatma Altıntaş Kaplan, Mehmet Yıldırım, Yaşar Gökçe, Hatice Kaçar, İbrahim Uysal, Süleyman Uysal, Ali Can, Mehmet Hanifi Yılmaz, Necati Ayhan, Kerim Tacettin, İbrahim Özbek ve Gülseren Turaç kısaca kendilerini tanıttı. Daha çok MHP kökenli ya da siyasete yeni atılmış kişilerden oluşan ekibinde toplantıya katılamayan ama CHP’den gelen isimler de olduğunu kaydetti.

OKUDAN SÖZ VERDİ

İYİ Parti İl Başkan adayı İlhami Okudan, Genel Başkan Meral Akşener’in işareti ile adaylık yarışına girdiği söylenen isimlere karşın, “Genel Başkan herkese eşit mesafede” dedi.  “Seçimlerde Cumhur İttifakı’na Millet İttifakı olarak dur dedik ve durdurduk” diyen Okudan, “Söz veriyorum yapılacak ilk seçimlerde milletvekilliği için istifa etmeyeceğim“ şeklinde konuştu. Okudan, seçildikten sora il ve ilçe teşkilatlarının kurumsallaşmasını kısa sürede tamamlayacaklarını kaydetti. Okudan, siyasette verilen sözün önemine vurgu yaptı.

Yasin Salihoğlu-Stajyer Muhabir

 

 


Yorum Yap