Keyifli teneffüs

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tünücü, sözünü tutarak dün saat 09:30’da Antalya Şerife Tufan İlkokulu’nda seyreltilmiş eğitim kapsamında okulla başlayan 40 öğrenciye, kaymakam ve ilçe milli eğitim müdürü ile birlikte portakal suyu ve kek dağıttı.

Keyifli teneffüs

Keyifli teneffüs

Yeni eğitim dönemi, ilk zilin çalmasıyla dün saat 09:00’da başladı. Minik öğrenciler alilerinden ayrılırken biraz zorlansa da sınıflarına çabucak alıştı.

2020-2021 İlk yüz yüze eğitim dönemi seyreltilmiş sınıf sistemi ve Covid-19 önlemleri doğrultusunda dün saat 09:00’da birinci sınıflar için başladı. Geçtiğimiz eğitim ve öğretimin döneminin ikinci yarısında pandemi nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmişti. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesaplarından “Okula döndüğümüz gün ilk teneffüs 40 dakika. Söz!" paylaşımında bulunmuş, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de bu paylaşıma kayıtsız kalmamıştı. Çocukları çok seven ve eğitime önemli katkılar sunan Başkan Tütüncü, sosyal medya hesabından  “Bakanım, başlattığınız ‘İlk teneffüs 40 dk’ uygulamasına biz de katkı koyalım. Portakalın yüksek C vitamini ile öğrencilerimizin bağışıklığını artıralım, onlara enerji olalım. İlk teneffüste ilçemizin tüm okullarına portakallar bizden” paylaşımında bulunmuştu.

PORTAKAL SUYU VE KEK DAĞITTI

Tütüncü, Antalya Şerife Tufan İlkokulu’nda seyreltilmiş eğitim kapsamında okula başlayan 40 öğrenciye Kepez İlçe Kaymakamı Nusret Şahin ve Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural ile birlikte portakal suyu ve kek dağıttı. Antalya Şerife Tufan İlkokulu’nda öğrencilere yedek maskelerler dağıtılırken her dersliğin kapısına dezenfektan ve maske sepetleri asıldı. Öğrenciler derse alınırken ateş ölçümü yapılmaması dikkat çekti. 

Sözümüzü Tuttuk

Antalya Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, “Verdiğimiz sözü tutuk” diyerek başladığı konuşmasına “Bugün Kepez’de 120 okulda 18 bin öğrenci eğitim ve öğretime başladı. Kekler ve portakal suları da bizden oldu. Amacımız okulun ilk gün heyecanını paylaşmak. Öğrencilere moral ve destek olmak. Öğrencilerimiz, gençlerimiz için çalışmaya devam ediyoruz. Sevgili öğretmenlerimize, gençlerimize ve tabi velilerimize sağlıklı mutlu huzurlu güzel bir eğitim ve öğretim yılı diliyoruz” şeklinde bitirdi.

EMEL BAYRAM


Yorum Yap