Emekli polisler Ankara yolcusu

Görevdeki ve emekli polislere 3600 ek gösterge verilmesi için seçim süreçlerinde verilen vaatler havada kalınca, iki emekli polis memuru, Antalya’dan Ankara’ya yola çıktı.

Emekli polisler  Ankara yolcusu

Emekli polisler Ankara yolcusu

27 Eylül 2020 Pazar günü saat 09:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çiçek koyacak emekli polis memurları, Ankara’ya yola çıkacak. Yürüyecek emekli polislerden Mehmet Kocadağ, “Pazar günü Ulu Önder’den Ankara’ya yürümek için izin alınacak. Daha sonra Kepez başındaki büyük Türk bayrağına çiçek konup Burdur istikameti üzerinden Keçiborlu, Sandıklı, Afyonkarahisar, Sivrihisar, Polatlı ve Ankara’ya varılacak. İlk olarak Anıtkabir’e ve Cebeci Polis Şehitliği’ne çiçek konulacak” dedi. Kocadağ, kendisiyle birlikte yürüyecek emekli polis memuru Erdinç Emecan ile TBMM, Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığı’na görevdeki ve emekli polislere 3600 ek gösterge verilmesi için dilekçe vereceklerini aktardı.

EK GÖSTERGE NEDİR?
Memurların, maaşlarının ve emekli olduktan sonra alacakları aylıkların, emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde ek gösterge önemli bir unsurdur. Ek göstergenin yüksek olması emekli aylığı ve emekli ikramiyesinin de yüksek olması demektir.

İslam ÇELİK 


Yorum Yap