ANTALYA YOK SAYILDI!

3 Milletvekili, 2 belediye başkanı olan Antalya’dan İYİ Parti’nin Genel İdare Kurulu’na (GİK) kimse giremedi. Mevcut GİK Üyesi Bülent Gürsoy, son anda adaylıktan çekildi. Anahtar listede olan isimler çizildi. İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, “Kurultay yapıldı ve bitti” diyerek, seçilen GİK ile yollarına devam edeceklerini bildird

ANTALYA YOK SAYILDI!

ANTALYA YOK SAYILDI!

CHP’nin ardından İYİ Parti’de de Antalya, genel merkezde temsil edilemedi. İYİ Parti’nin 2. Olağan Kurultayı geçtiğimiz hafta sonu Ankara’da yapıldı. Meral Akşener’in yeniden Genel Başkan olduğu kurultayda Antalya, Genel İdare Kurulu’na (GİK) giremedi.

İYİ Parti Kurultayı’nda Antalya tartışması yaşandı. Genel İdare Kurulu’nda daha önce Antalya’yı temsil eden ve yerel seçimlerde Antalya Koordinatörü olan  Bülent Gürsoy, son anda GİK Adaylığı’ndan çekildi. Antalya Milletvekilleri Hasan Subaşı, Feridun Bahşi ve İl Yöneticisi Neşe Toker ise GİK Adayı oldu ancak seçilemedi. Tartışmalı geçen genel kurul hakkında İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı ve İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran ile görüştük.

“GİK İLE YOLA DEVAM”

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, “Kurultay yapıldı ve bitti. Antalya ilimizden giren olmadı, genel merkez yönetimine. Yani Genel İdare Kurulu ile yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“NEDENİ ANLAŞILAMADI?”

Milletvekili Hasan Subaşı ise kurultay ile ilgili “Bir anahtar liste çıktı. Anahtar liste içinde ön sırada olan arkadaşlar seçildi. Bazı arkadaşların ilk 50-75 sırada her oyun, her iptalin, her yanlışının 75 esas alınması doğrusu haksız bulunup tartışma konusu oldu. Ayrıca bazı kişilerin de listeden yazılmaması için bir takım şeylerin dolaşmasının nedeni anlaşılamadı. Bunların dışında olan konular parti içinde tartışılır” şeklinde konuştu.

“GENEL BAŞKANIN İLGİSİ YOK”

Milletvekili Feridun Bahşi kurultay ile ilgili “ Kurultay yapıldı ve bitti. Gündeme gelen çizik atma davaları ile ilgili bir şey söylemem gerekirse Genel Başkanımızın konuyla hiçbir ilgisi yok bir takım arkadaşlar böyle bir şey yapmaya kendilerince gerek duymuşlar” şeklinde konuştu.

Songül BAŞKAYA 


Yorum Yap