AKP'de Demre SAVAŞI

AKP Demre İlçe Başkanı Mehmet Koparıcı, 26 Eylül’de yapılacak Demre Kongresi’ne hazırlanırken, karşısına AKP eski Demre İlçe Başkanı Bayram Arıcı aday olarak çıkıyor. Edinilen bilgiye göre AKP’nin tek adaylı kongre anlayışına aykırı bu durumu önlemek için Arıcı’yı çekme girişimi başlatıldı. Öte yandan her iki adayın dışında Münir Açıkgöz ismi de kulislerde.

AKP'de Demre SAVAŞI

AKP'de Demre SAVAŞI

AKP’de adaysız kongreler devam ederken, Demre’de görünen iki adaylı bir kongre. Mevcut AKP İlçe Başkanı Mehmet Koparıcı, adaylığını açıklarken, Koparıcı’ın karşısına eski İlçe Başkanı Bayram Arıcı’nın da çıktığı öğrenildi. İddiaya göre AKP Antalya İl Başkanı Ethem Taş, Bayram Arıcı’yı destekliyor. AKP Genel Merkezi’nin ise Mehmet Koparıcı ile devam etmek istediği biliniyor. AKP içinde adayların teke düşürülmesi konusunda çalışma yürütülürken, konuya ilişkin ulaşmaya çalıştığımız Başkan Taş, toplantıda olduğu gerekçesiyle geri dönüş sağlamazken, AKP’nin çeşitli kademelerinde görev yapan isimler iddiaları doğruları.

 

ARICI’YI TOPÇU DA DESTEKLİYOR

AKP’li Demre eski Belediye Başkanı Süleyman Topçu döneminde belediye işçisi olduğu iddia edilen Bayram Arıcı’yı AKP İl Başkanı dışında Topçu’nun da desteklediği söyleniyor. Öte yandan AKP’nin 21. Dönem Demre il Genel Meclis Üyesi Mehmet Sadık Bayraktaroğlu da  geçtiğimiz gün “Belediyeden maaş bağlayan başkan, belediyeden maaş alan başkanı yeniden başkan yapmak için el ele vermişler. Düşün artık milletin yakasından” paylaşımı ile isim vermeden konuyu vurgulamıştı.

 

TOPÇU’NUN AKRABASI DA OLABİLİR!

Gazetemize konuşan AKP Demre İlçe Başkanı Mehmet Koparıcı, tek adaylı anlayışa karşı yarışlı bir kongreye AKP iradesinin izin vermeyeceğini kaydetti. Öte yandan Bayram Arıcı’nın kongrede güçlü olduğu ama Arıcı’nın çekilmesi yönünde gelecek baskı durumuna karşı Topçu’nun damadının kardeşi Münir Açıkgöz’ün tek aday olarak önerileceği belirtiliyor.

 

“YOLUMUZDAN DÖNMEYECEĞİZ”

 

Mevcut İlçe Başkanı Koparıcı’nın sosyal medya paylaşımı da oldukça dikkat çekici: “Yenilenmek, tazelenmek, daha güçlü olmak ve halkımıza hizmetkar olabilmek için inandığımız yolda hep birlikte yürümeye devam edeceğiz. Bu bir bayrak yarışıdır, biz de bu bayrağı en iyi şekilde dalgalandırıp en yükseklere taşıyacağız. Kim ne yaparsa yapsın,

kim ne derse desin asla yolumuzdan dönmeyeceğiz. 26 Eylül Cumartesi günü Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde #İnandığınYoldaYürü Sloganıyla 7.Olağan ilçe kongremizi maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat ederek birlik, beraberlik içerisinde yapacağız.”

 

 

Songül BAŞKAYA 


Yorum Yap