Mustafa Köseden Şehitler Müzesi Ziyareti

AKP Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, eski Dokuma Fabrikası’nda Antalya Bilim Merkezi’ni kurarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Dokuma alanını halka kazandırın’ talimatını taçlandırdığını söyledi.

Mustafa Köseden Şehitler Müzesi Ziyareti

Mustafa Köseden Şehitler Müzesi Ziyareti

Milletvekilleri Köse ve Çelik, ilk olarak Dokuma Fabrikası içerisinde kurulan ve Antalya’da bir ilk olan Anadolu Şehitler Müzesi’ni ziyaret etti. Milletvekilleri, Başkan Hakan Tütüncü’nün rehberliğinde müzeyi gezdi. Başkan Tütüncü, müzede yer alan objelerle ilgili milletvekillerini bilgilendirdi.
Milletvekilleri, Antalya Bilim Merkezi’ni inceledi
Milletvekilleri Köse ve Çelik, daha sonra Dokuma Fabrikası içerisinde 12 bin m2 alana kurulan ve bilimsel sergilerinin oluşturulması çalışması devam eden Antalya Bilim Merkezi’nde incelemelerde bulundu.
Başkan Tütüncü, merkezin tamamlanan bilimsel sergileriyle ilgili milletvekillerini bilgilendirdi. İnceleme gezisinde milletvekilleri, sergilerdeki objeleri kullanarak, test etti.
“Hayal etmeden gerçeğe dönüştüremiyorsunuz”
AKP Milletvekili Köse, Antalya Bilim Merkezi ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Hayal etmeden gerçeğe dönüştüremiyorsunuz. Antalya Bilim Müzesi, Hakan Başkanımın çok güzel bir hayaliydi. Bu hayalin tecessüm etmiş halini yavaş yavaş görüyoruz. Bilim merkezi, Antalya’mızın, hatta Akdeniz'in çok önemli bir ihtiyacını karşılayacak. Akdeniz'in en büyük bilim merkezini, Kepez’imize, Dokuma’nın tam göbeğine yerleştiriyoruz.
Antalya açısından çok önemli bir yer olan Dokuma alanıyla ilgili hayallerimiz var. Dokuma, çocukluğumuzun geçtiği yerler. Hakan Başkan, hayallerimizin olduğu bu mekânları, eski Dokuma Fabrikası’nın olduğu yeri, yine çocukların hayallerini yaşayacağı bir mekana dönüştürüyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a teşekkür ediyorum. Onların iradeleri olmasa Antalya Bilim Merkezi’ni ortaya çıkarmak mümkün olmazdı.
Antalya bilim merkezi, hem Kepez'in, Antalya'nın, hem de bütün Akdeniz'in bilim, ilim ve irfan merkezlerinden birisi olacak. Bilim merkezi tamamlandığı zaman Hakan Başkan’ın kafasındaki o hayalin nasıl bir gerçeğe dönüştüğünü bütün Türkiye'nin göreceğini düşünüyorum.
Dokuma’nın yanına Millet Bahçesi geliyor
Antalya’mızın böylesine önemli bir yerinde, Kepez'in tam ortası Dokuma alanında bilim merkezinin kurulması bizim için büyük bir gurur oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dokuma Fabrikası alanını halka kazandırın” talimatının boyut kazandığı hali bilim merkezi ile taşlandı. Müzeleriyle, sanat galerisiyle, yeşil alanlarıyla, botanik bahçesiyle tarihi dokusu ile birlikte Dokuma, Antalya’nın yaşam merkezi oluyor. Dokuma’nın yanına da bir millet bahçesi kondurduğumuz zaman inşallah böylelikle de Dokuma alanını ve çevresini çok güzel bir kampüs haline getirmiş olacağız.”
Dokuma’nın zeytinyağını hediye etti
Milletvekilleri son olarak, 125 oranında küçültülen Anadolu medeniyetleri eserlerinin sergilendiği DokumaPark Açık Hava Müzesi’ni gezdi.
Başkan Hakan Tütüncü, belediyenin en önemli projelerinden biri olan Antalya Bilim Merkezi'ne yaptıkları katkılarından dolayı AKP Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve Kemal Çelik’e teşekkürlerini iletti.
Tütüncü, milletvekillerine DokumaPark alanına diktikleri zeytin ağaçlarından elde edilen zeytinyağını da hediye etti. İHA


Yorum Yap