Ekdağ’a 2 büfe

16 Ekim’de yapılan Antalya Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı devam meclisinde belediye şirketi Ekdağ Ekmek Dağıtım San. ve Tic A.Ş.’ye Muratpaşa İlçesi’nde iki büfe verildi. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önündeki ile Gençlik Mahallesi’ndeki büfelerin 5 yıllığına kiralaması şirkete yapıldı

Ekdağ’a 2 büfe

Ekdağ’a 2 büfe

Antalya Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki, Defterdarlık Bulvarı üzerinde Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi kuzeyinde yer alan 20 m2 kullanım alanlı büfe daha önce 5 yıl süre ile Ekdağ Ekmek Dağıtım San. ve Tic. A.Ş’ye devredilmişti. 15 Ekim 2020’de süresi dolan sözleşmenin yenilenmesi için Ekdağ Ekmek Dağıtım San. ve Tic. A.Ş’nin başvurusu üzerine Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine alınan konu, Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu doğrultusunda oybirliğiyle karara bağlandı. Büfe, ilk yıl kira bedeli 61 bin Lira, geri kalan süreç içinde Tüketici fiyat endeksli on iki aylık ortalamalar alınarak değişim oranında artırılması kararı ile 5 yıl boyunca Ekdağ Ekmek Dağıtım San. ve Tic. A.Ş.’ye devredildi.

5 YILLIĞINA VERİLDİ

Aynı zamanda mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait, Lara 1. derece doğal sit sınırları içerisinde kalan Muratpaşa İlçesi, Gençlik Mahallesi 45 ada 2 parselde bulunan 9 m2 yüzölçümlü 1 adet büfenin, ilk yıl kira bedeli 28,200,00 Lira, geri kalan süreç içinde tüketici fiyat endeksli on iki aylık ortalamalar alınarak değişim oranında artırılması kararı ile 5 yıl boyunca Ekdağ Ekmek Dağıtım San. ve Tic. A.Ş.’ye devri kabul edildi. 

Yasin Salihoğlu


Yorum Yap