‘’ATATÜRK BİZİM EN KIYMETLİMİZ!’’

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) Yüksek Danışma Kurulu ve Strateji Başkanı Hilmi Ünsal’ın firmasında organize ettiği 10 Kasım töreni dikkat çekti. Tüm çalışanların Atatürk tişörtüyle katıldığı program sonrası Ünsal, duygularını gazetemizle paylaştı.

‘’ATATÜRK BİZİM EN KIYMETLİMİZ!’’

‘’ATATÜRK BİZİM EN KIYMETLİMİZ!’’

Antalya Serbest Bölge’de faaliyet gösteren Wagner firmasının sahibi Hilmi Ünsal, 10 Kasım Atatürk’ü Anma gününde firmalarının önünde tören yaptıklarını belirterek, ‘’O’na olan özlemimiz her geçen gün artıyor’’ dedi.

Hilmi Ünsal, şöyle konuştu: ’’Her yıl 10 Kasım’da tören yapıyoruz fakat ilk defa bu yıl böyle bir tören gerçekleştirdik. İlk defa firmamızın içinde değil, dışında yaptığımız bir tören oldu. Saat 09.05’te dışarıya çıktık ve Atatürk baskılı tişörtlerimizi giydik. Tören bu şekilde gerçekleşti. Bugün O’nu şükranla, özlemle andık. Atatürk bizim en kıymetlimiz, en özelimiz, en değerlimiz. O’na olan özlemimiz hiçbir zaman azalmıyor ve her geçen gün artıyor.’’ Atatürk’ün değerlerinin daha fazla anlaşılmasını dilediğini belirten Ünsal, ‘’O’nu anlayabilmek okudukça, dinledikçe, araştırdıkça mümkündür. Ben bunu bir süreç olarak düşünüyorum. Aslında anlamak çok kolay değil. O’nun yaptıklarını değişik kaynaklardan okumak, sonra da Atatürk’ün kendi yazığı kaynaklardan başta Nutuk olmak üzere okuyarak anlamak çok kıymetli bir durum. O’nun hepimiz tarafından özellikle gençler tarafından anlaşılması hususunun çok önemli olduğunu düşünüyorum’’ şeklinde konuştu.

 

Sude KAN-Stajyer Muhabir


Yorum Yap