Antalyaspor bir kalemini kaybetti!

72 Yaşındaki gazeteci, Antalyaspor aşığı Mustafa Noyan, vefat etti. Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Antalya Gazeteciler Cemiyet Üyesi Noyan’ın yarın defnedilmesi bekleniyor

Antalyaspor bir kalemini kaybetti!

Antalyaspor bir kalemini kaybetti!

1965 yılında meslek hayatına başlayan ve uzun yıllar gazetecilik yapan Noyan, emboli nedeniyle kısmı felç geçirmiş ve bir bakımevinde yaşamını sürdürmekteydi. Noyan’ın vefatı spor camiasını ve meslektaşlarını üzdü. Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni, sosyal medya aracılığıyla başsağlığı mesajı yayınladı. AGC Başkanı Yeni, "Antalya Gazeteciler Cemiyeti üyesi değerli meslek büyüğüm Mustafa Noyan hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma rahmet, camiamıza ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" dedi.

 

Türkiye Spor Yazarları Derneği Antalya Şube Başkanı Şifa Çiçek de Noyan için başsağlığı mesajı yayınladı ve başsağlığı dileğini iletti. 

 

MUSTAFA NOYAN KİMDİR?

 

1948 yılında Ankara'nın Keskin İlçesi’nde doğdu. Ankara İTİA Gazetecilik ve Halkla İlişkiler mezunu. Gazeteciliğe 1965 yılında Trabzon'da Son Haber Gazetesi'nde başladı. Sırasıyla Politika, Anka Ajans ve Dünya Gazetesi'nde muhabirlik yaptı. Hürriyet Gazetesi'nin çıkardığı Karadeniz Gazetesi'nde çalıştı. 1981 yılında İstanbul'da Milliyet Gazetesi'nde Yazı İşleri Sayfa Sekreteri olarak görev aldı. 1987 yılında Güneş Gazetesi'ne geçti ve spor sayfa sekreteri oldu. 1990 yılında Antalya'ya gelerek Güneş Gazetesi büro şefi oldu. Bu görevinden emekli olduktan sonra Sabah Gazetesi Antalya Tesisleri’nde sayfa sekreteri olarak çalıştı. Daha sonra 07 Gazetesi'ne geçti. Akşam Gazetesi'nin yerel ekinde spor yazarlığı yaptı. 1980 yılında Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından Haber dalında Yılın Gazetecisi seçildi. 1981 yılında aynı derneğin Mizampaj Dalı ödülünü kazandı. Sarı Basın Kartı sahibi, Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Antalya Gazeteciler Cemiyet Üyesi, evli ve 3 çocuk babasıydı.

 

EMEL BAYRAM

 


Yorum Yap