‘Vekalet savaşları’

Antalya Baro Başkanı Polat Balkan, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı MUHİTTİN Böcek’in vekilini değiştirmeye yönelik yazdığı yazıya ilişkin ‘sahte’ iddiasını yorumladı ve bakın ne dedi?

‘Vekalet savaşları’

‘Vekalet savaşları’

“Eşikten beşiğe bir Antalyalı hukukçu olarak yazıyorum. 

Bugün memleketimde, hukuka ve siyasi ahlaka uygun davranılmazsa, ileride bir gün tsunamiye neden olabilecek bir gelişme yaşandı. Antalya halkının iradesi üzerinde hukuki bir tartışma yaratacak, memleketimi çıkar ve güç odaklarıyla ilişkilendirebilecek şekilde operasyon yapılmıştır. Bu bulanıklığın, olması gerektiği şekilde giderilmesini umut ediyorum. 

Antalya halkının büyük bir güven ve inançla başkan olarak seçtiği Sayın Muhittin Böcek’in aylardır ne yazık ki çok ciddi bir sağlık sorunuyla pençeleştiği, durumun bilimsel ve tıbbi olarak henüz aydınlığa kavuşmadığı bir süreçte, birilerinin vekalet savaşları algısı yaratması sanılmasın ki gözlerden kaçıyor. Tam da bu anlamda adı, sıfatı, işgal ettiği makamı vs her ne olursa olsun hiç kimsenin gücü Antalya halkının iradesinin üzerinde değildir. Elbet günün birinde bu operasyonun şimdilik gölgede kalmayı tercih eden mimarlarını da görür ve afişe ederiz; çünkü biz Antalya'yız!“

Haber Merkezi 


Yorum Yap