Özel Günler

Temizer’den zehir zemberek sözler!

İYİ Parti Antalya’da geçtiğimiz yıl Eylül ayında İl Başkanı Ahmet Aydın’ın görevden alınmasından sonra İl Başkanlığı’na atanan ve bir süre İl Başkanı olarak görev yapan dönemin Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Temizer, partisinden istifa etti.

Temizer’den zehir zemberek sözler!

Temizer’den zehir zemberek sözler!


İYİ Parti eski Antalya İl Başkanı Temizer, partisinden istifa etti. “Allah da Ülkücüler de affetsin” diyen Temzier’in istifası şöyle: “2017 yılında Türk milletine, yeni bir ümit ve alternatif olmak üzere Türk Milliyetçilerinin verdiği efsanevi bir demokrasi mücadelesi ile İYİ Parti kuruldu. 2002yılında iktidara gelen AKP’nin politikalarından yılmış ve yorulmuş olan Türk milletine çare olmak üzere yollara düştük. Ülkede sıradan hale gelen hukuksuzluklara, adaletsizliklere, keyfiliklere dur demek için ateşten gömleği giydik. Ülkemizin kaynaklarının talan edilmesine, rant düzenine ve yolsuzluklara bir son vermek için milletimize söz verdik.”

“HER YOLU MUBAH GÖREN ZİHNİYET”

“ Tek adam rejimine karşı durmak için her türlü iftirayı, yalanı göğüsledik; zorlukları aşa aşa geldik bu zamana kadar... Gelinen noktada görüyoruz ki biz bu mücadeleyi verirken, parti içindeki Türk Milliyetçileri tasfiye ediliyor. Demokrasi yok sayılıyor. Tek adamlık, eş/gölge başkanlığa dönüşüyor. Genel Başkan irade göstermiyor veya gösteremiyor. Türk Milliyetçisi, Ülkücü irade partiden uzaklaştırılıyor. İktidar olmak için her yolu meşru ve mubah gören zihniyet el üstünde tutuluyor.”

“FETÖSEVİCİLKER YETKİLİ KURULLARDA”

Temizer’in istifasında 2010 referandumunda ‘Evet’e çalışan Antalya Milletvekili Hasan Subaşı’ya aralarında “Kahpece pusularla ve kirli tezgahlarla bir şekilde partiden uzaklaştırılan Türk Milliyetçilerinden boşalan alanda ise; 2010 referandumunun ‘Evetçileri’, Açılım denilen ihanet sürecinin destekçileri, Fetöseviciler yetkili kurullarda görevlendiriliyor. Dün partimize FETÖ iftirası atanlar bugün partiyi dizayn ediyor. Son olarak da HDP ile gizli kapaklı yapılan görüşmeler ihanetin son noktasıdır.”

“İHANETE SESSİZ KALMAYI BECEREMEDİM”

“Ne dün ne de bugün siyasi ikbal peşinde olmadım. Kariyer planlamam için ihanete sessiz kalmayı beceremedim. Makam, şöhret ve siyasi güç için siyaset yapmadım. Türk milletine hizmet etme ülküsünden başka bir gayem olmadı. Parti içinde verdiğimiz mücadelenin bu kötü sonucu ve gidişatı değiştiremeyeceğine olan inancım İYİ Parti'den istifa etmeyi kaçınılmaz kılıyor. Bu akşam itibariyle İYİ Parti’den istifa ettiğimi bildiriyorum. Türk Milliyetçilerinin elbet bir gün bu yüce devleti yöneteceğine olan inancımı ve ülkümü sürdürmeye devam edeceğim.”

Songül BAŞKAYA


Yorum Yap