“Hepsi vebal altında”

İYİ Parti’den ağır bir metinle istifa eden Antalya eski İl Başkanı da olan Yavuz Temizer, İYİ Parti’deki FETÖ iddialarına ve operasyonlara ilişkin Ahmet Hakan’ın CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 18 Kasım’daki canlı yayına telefonla katılan Temizer, Antalya’ya Koray Aydın’ın müdahale ettiği bildirdi

“Hepsi vebal altında”

“Hepsi vebal altında”


İYİ Parti’de İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın başlattığı FETÖ tartışması ve sonrasında gelen istifalarla partideki karışıklık daha da arttı. İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğu iddiaları geçtiğimiz gün Tarafsız Bölge’de yeniden tartışıldı.

İddialar hakkında programa telefonla bağlanan Temizer, İYİ Parti’ye bir operasyon yapıldığını ancak bu operasyonun 20 Eylül 2020 tarihinde Koray Aydın tarafından yapıldığını söyledi. Kavuncu’ya da tepki gösteren Temizer, “Biz İYİ Parti’yi tertemiz bir parti olarak kurduk. Biriyle ilgili bir şaibe varsa (İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu) gidecek aklanıp öyle gelecek” ifadelerini kullandı.


“VERDİĞİ BİR DEMEÇTE İTİRAF ETTİ”

Temizer, programda bulunan İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz’a seslenerek,  “İYİ Parti’ye bir operasyon yapılmıştır ve bunu Muharrem Sarıkaya’ya verdiği bir demeçte de itiraf etmiştir. Aynen şu lafı söylüyor diyor ki; 2019’daki kongrede 110 ile 150 arasını ben yaptım. Şimdi soruyorum Uğur Poyraz’a, Koray Aydın’la ilgili disiplin soruşturması başlattınız mı? Genel Başkan çıkıp kürsüden ‘İşte demokrasi bu, şimdi İYİ Parti’de yarın Türkiye’de’ dediği sırada partinin teşkilat başkanı partiye operasyon çekiyor ve hala daha teşkilat başkanı” dedi.


“SESİNİ ÇIKARMAYANLAR VEBAL ALTINDA”

Partide kazan kaynarken olaylara şahitlik edenlerin sessizliğine tepki gösteren Temizer, “Ben Antalya’da mücadele verirken Teşkilat Başkanı Koray Aydın, ilçe başkanlarına 399’u geçmeyin talimatı verdi. Sayın Genel Başkan, Koray Aydın’la benim aramda zor durumda kalınca ‘Oğlum Ankara’ya dönüyorsun’ dedi. ‘Kabul ediyorum ama beni Genel Başkan Yardımcısı olarak atamayın ben kabul etmiyorum’ dedim. Sayın Genel Başkan’dan 3 defa müsaade istedim ben. Bugün itibarımızla oynanıyorsa, itibar suikastı yapılıyorsa ve bu arkadaşların hiçbir tanesi sesini çıkarmıyorsa hepsi vebal altındadır” dedi.

Uğur Poyraz’ın ismi geçmesine ve şahit tutulmasına rağmen Poyraz ne olumlu ne olumsuz bir tepki verdi.

Ziya Nur SEZEN


Yorum Yap