“Bir güne sığdırılamaz”

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ile ilgili açıklama yapan AKP Siyasi İşler Başkan Vekili Ayşenur Yıldız, “Bugün yılın sadece bir gününe hapsedilmiş, kalan 364 günde unutulan bir gün değildir! Maalesef bugün ve kalan her gün kadına yönelik fiziksel ve psikolojik şiddet devam ediyor. Tüm çabalara, çığlıklara, kanunlara rağmen” dedi

“Bir güne sığdırılamaz”

“Bir güne sığdırılamaz”

AKP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keyik Yılmaz’ın korona olması nedeniyle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ile ilgili basın açıklamasını AKP Siyasi İşler Başkan Vekili Ayşenur Yıldız tarafından yapıldı.

AKP Antalya İl Kadın Kolları Siyasi İşlerden Sorumlu Başkan Vekili Ayşenur Yıldız, parti il binası önünde yaptığı konuşmasında önce AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Ankara Milletvekili Selva Çakmak’a geçirdiği korana virüs rahatsızlığından dolayı acil şifa diledi.

“ŞİDDET TURUNCU ÇİZGİMİZ”

Ayşenur Yıldız “Biz ak kadınlar olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da canlarımızı yakan bir sorun olan şiddetle mücadelemizde çağrımızı tekrarlamak, sadece kadınlara değil, tüm dünyaya haykırmak üzere, 81 ilimizde eşzamanlı olarak toplanmış bulunmaktayız” diyerek başladığı konuşmasına şu sözler ile devam etti: “Bir kez daha doğru olanı, bir kez daha adaletli olanı, bir kez daha vicdanlı olanı haykırıyoruz. Bugün yılın sadece bir gününe hapsedilmiş, kalan 364 günde unutulan bir gün değildir! Maalesef bugün ve kalan her gün kadına yönelik fiziksel ve psikolojik şiddet devam ediyor. Tüm çabalara, çığlıklara, kanunlara rağmen...

Bahaneleriyle kaim bazı cahillerin elleri, dilleri kadınların, çocukların bedenlerine, ruhlarına adeta bir balyoz gibi iniyor. Şiddet bizim turuncu çizgimizdir demiştik. O çizgiyi aşanlarla çetin mücadelemiz dün olduğu gibi bugün de yarın da sürecektir.”

ZORBALIĞI DURDURMAK İÇİN MÜCADELE

Yıldız, “Nice insani ve ilmi ilerlemeyi yaşadığımız 2000’li yıllarda bu ilkelliği ve zorbalığı durdurmak için tüm dünyanın mücadele ettiğini görüyoruz” dedi. Ayşenur Yıldız, “Kadına yönelik şiddet sadece bir kişiye yönelmiş bir tehdit olmaktan çok uzaktır” diye konuştu.

Yasin SALİHOĞLU


Yorum Yap