Pandemide şiddet arttı!

CHP Antalya İl Kadın Kolları, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde il binası önünde basın açıklaması yaptı. CHP Antalya Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, pandemi döneminde şiddetin arttığını belirtti

Pandemide şiddet arttı!

Pandemide şiddet arttı!

Pandemi nedeniyle az kişinin katıldığı basın toplantısında Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, “Sokakları, meydanları, kampüsleri, fabrikaları, tarlaları terk etmeyeceğiz. Hayatı kurduğumuz her alanda sözümüzü çoğaltacağız” dedi. İktidar partisiyle aynı saatte basın açıklaması yapan CHP Antalya Kadın Kolları Başkanı Deveci, kadına yönelik şiddete dikkat çekerken pandemi döneminde şiddetin arttığının da altını çizdi.

“Kadına yönelik şiddet politiktir”

“Kadınları fıtrat ve kader arasına sıkıştıran bir iktidarla mücadele ediyoruz. Kadınların kıyafetinden kaç çocuk doğuracağına, nafaka hakkından İstanbul Sözleşmesi'ne kadar uzanan ellere, gereken cevabı her gün büyüttüğümüz örgütlü mücadelemiz ile veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. ‘Kadına yönelik şiddet politiktir’ diye haykırmayı sürdüreceğiz” diyen Deveci’ye kadınlar da “Kadına yönelik şiddet politiktir” diye slogan atarak destek verdi.

Önce zihniyeti, sonra dünyayı değiştireceğiz

Deveci, “Yaşamın her köşesini sevgiyle, barışla, kardeşlikle, güvenli bir gelecekle donatacağız. El ele verip, önce eril zihniyeti sonra dünyayı değiştireceğiz. Cesaret biziz. Azim biziz. Emek biziz. Biz kadınlarız. Biz her iki kişiden biriyiz” diyerek konuşmasını bitirirken 25 Kasım’ın tüm kadınlara eşitliğin ve kazanımların habercisi olması dileğinde bulundu.

Deniz Bulut-Stajyer 


Yorum Yap