Antalya'da esnaf evine ekmek götüremiyor!

Esnafların, bu ülkenin bel kemiği olduğunu, pandemi sürecinde iktidarın yanlış politikaları yüzünden zor durumda bırakıldığını her fırsatta gündeme getiren İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, il divanı ile birlikte Finike, Demre ve Kaş ilçelerini ziyaret etti. Esnafları tek tek ziyaret ederek dertlerini dinledi hem de Türk bayrağı dağıtımı gerçekleştirdi

Antalya'da esnaf evine ekmek götüremiyor!

Antalya'da esnaf evine ekmek götüremiyor!

İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı’ndan verilen bilgiye göre Başkan Başaran, “Genel Başkanımız bu hastalıktan itibaren il il, ilçe ilçe dolaşarak ülkemizin her köşesindeki esnaflarımızın dertlerini ve sorunlarını dinliyor. Biz de Genel Başkanımız gibi ilçe ilçe esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Esnaflarımız çok zor durumda. Çiftçilerimiz sıkıntı içerisinde. Dükkanların çoğu ya kapalı ya da iş yapamıyor. Vatandaşlarımızın alım gücü tükenmiş durumda. İş yerlerini açamadıkları için evlerine ekmek götüremeyen, sigortalarını ödemeyen esnaflarımız var” dedi.


VATANDAŞ İÇİN BİNDE BİRİ YAPILMADI

Kahveciler, lokantacılar, servisçiler ve nakliyeciler esnaf grupları pandemi yasakları nedeniyle mağdur edildiğine dikkat çeken Başkan Başaran, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in siyaseti bir kenara bırakıp, ülke menfaatleri için söylediği tavsiyelere iktidar yine kulaklarını tıkadı. Asgari ücret 3 bin lira olsun dedik, yapmadılar. Esnafın kredileri ertelenmeli dedik, dinlemediler. Sigorta, vergi gibi borçlar uzun vadeli ertelensin dedik, yapılandırmayı tercih ettiler. Asgari ücrete sözde zam yaparken, ülke insanının temel ihtiyaçlarına da yeni yıl ile birlikte zam yüklediler. 5 müteahhide yaptıklarının binde birini vatandaşı için yapsalar ona bile razıyız” diye konuştu.


2021’E DE BORÇ YÜKÜYLE GİRİLDİ

Vatandaşın yeni yıla da borç yükü ile girdiğine dikkat çeken Başkan Başaran, asgari ücrete kimseyi memnun etmeyen ve ülke gerçekleri ile alakalı olmayan değerlere göre zam yapılırken, ertesi sabaha vatandaşın yine zamlı tarifelerle uyandığını söyledi. 2021’in de doğalgazdan, elektriğe, emlak vergisinden motorlu taşıtlar vergisine hayatın her alanında bol zamlı bir yıl olduğunu söyleyen Başkan Başaran, asgari ücretlinin zamların üstesinden nasıl geleceğini kara kara düşündüklerini ifade etti.


DAİMA İNSANIMIZIN YANINDAYIZ

İYİ Parti olarak siyaset için sahaya inmediklerini, halkın sorunlarına ortak olup, meclise taşımak için gezilerine ara vermeden devam edeceklerini vurgulayan Başkan Başaran, “Nasıl ki Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener esnafın dertlerini dinlemeye devam ediyor, biz de aynı şekilde ilçelerimizi, beldelerimizi ve köylerimizi ziyaret edip insanımızın yanında olmayı kendimize görev edindik. Oy istemek için değil, ekonomik sıkıntılar içerisinde olan insanımıza bir nebze olsun destek olabilmek için sahalardayız. Biz insanlarımızın, esnafımızın sorunlarına odaklanıyoruz. Bu sayede edindiğimiz bilgileri hem iktidar partisinin hem de kamuoyunun duymasını sağlıyoruz" diye konuştu.

Haber Merkezi


Yorum Yap