Kira yardımını bakanlık kesti!

CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz, Kepezaltı Santral Mahallesi'nde yapılan kentsel dönüşüm projesi nedeniyle hükümet tarafından vatandaşlara ödenen kira yardımını, Büyükşehir Belediyesi kesmiş gibi kamuoyunda algı yaratılmaya çalışılmasına tepki göstererek, "Suçunuzu CHP'li belediyelere atmayın!" dedi

Kira yardımını bakanlık kesti!

Kira yardımını bakanlık kesti!

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz yaptığı açıklamada, "Birileri kalkmış Kepezaltı Santral Mahallesi ile ilgili CHP'nin halkımızın duyguları ile oynadığını söylemiş. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli ve rezerv yapı alanlarında kira yardımı süresi 36 aydan 48 aya çıkartıldı. Bu nedenle 48 ay süresince sorumluk Bakanlıkta olup Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bir yükümlülüğü yoktu. Yani vatandaşlarımıza kira yardımı yapılmasının CHP’li Büyükşehir Belediyesi ile ilgisi yoktur! Buna rağmen uzatılan süre içinde kira ödemesi yapılmadığı için 2.658 hak sahibi vatandaşımız mağdur olmasın diye geçtiğimiz yıl şubat, mart ayı kiralarını Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek ödemiştir! Ama takdir edersiniz ki belediyenin de kaynakları bellidir!" dedi.


MAĞDURİYETİ GİDERİN!

“Büyükşehir Belediyesi AKP'den CHP'ye geçtiği için mi kira yardımını kestiniz” diye soran Kurnaz, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 30 Kasım’da onaylamış olduğu kira yardımını hala ödemedi! Acaba kim vatandaşlarımızın duyguları ile oynuyor?  Onlar konuşur, AKP yapar! diyeceğinize hükümet olarak üzerinize düşeni yapın, vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderin! Sizler Vakıflar üzerinden kendinize pay çıkarıp gelir ve kaynaklarınızı artırmaya çalışırken Antalya Milletvekilimiz Cavit Arı, Meclis’te vatandaşlarımızın kira yardımını alabilmesi için uğraştı. Merak etmeyin kısa sürede de kiralar hak sahiplerine verilecek! Sadece konuşuyor dediğiniz CHP vatandaşlarımızın mağduriyetini giderdi" diye konuştu.


VATANDAŞ GÖRÜYOR!

Vatandaşın boş laflara karnının tok olduğunu belirten Kurnaz, "Kimin konuştuğunu, kimin icraat yaptığını vatandaşlarımız görüyor! Zor günlerden geçiyoruz. Evine ekmek götüremezken bir de kira yükünün altında ezildi vatandaşlarımız! Doğruları söylemek vatandaşlarımızın mağduriyetini dile getirmek ve çözüm üretmek için çabalamak birilerinin işine gelmemiş anlaşılan! Kepez Kentsel Dönüşüm mağduru yapılan vatandaşımıza yasal hakkı olan ve de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca ödenmesi gereken 10 aylık kiraları ödeninceye kadar bizim mücadelemiz devam edecektir. Bizim görevimiz Kepez ve Santral Mahallesi halkının bu sorunun çözülmesi için uğraşmaktır. Uğraştık. Uğraşmaya da devam edeceğiz" dedi. 

Haber Merkezi


Yorum Yap