Eğitimcilerden ‘Sus’ tepkisi

‘Öğretmenler rahata alıştı’ diyerek rencide eden Nagehan Alçı’ya tepki Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar’dan geldi. Eğitim İş Şube Başkanı Acar, “Anlamıyorsun bari sus” dedi

Eğitimcilerden ‘Sus’ tepkisi

Eğitimcilerden ‘Sus’ tepkisi

 Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar, “İsmi telaffuz edildiği zaman insanların aklına FETÖ’ye ve faaliyetlerine yaptığı övgüler gelen, sonrasında da iktidarın kalemşörlüğünü yapan  Türk basınının saygın (!) ismi Nagehan Alçı, hiç anlamadığı eğitim-öğretime de el atmış, okulda girmesi gerektiği kadar derse evde internet üzerinden doğru dürüst mesai saatleri olmaksızın giren, bir çok eğitim-öğretim faaliyetini de telefon ve mesajlaşma yoluyla yerine getiren, iş yükü bırakın azalmayı tam tersine artmış öğretmenleri hedef alarak ‘öğretmenler rahata alıştı’ ifadesini kullanarak onları toplum önünde rencide etmeye çalışmıştır” dedi. Şube Başkanı Acar, “Normal şartlarda ciddiye alıp cevap vermeyeceğimiz, önüne hangi metin verilirse onu yazan ve savunan, kulağına ne sufle edilirse onu dillendiren bu sözde gazeteci nezdinde öğretmen düşmanı bir kesime cevap olarak diyoruz ki; bu pandeminin sorumlusu biz öğretmenler değiliz” dedi.


“FEDAKARCA GÖREV YAPAN BİZİZ”

“Bakanlıkça tarafımıza verilen tüm görevleri zor şartlara rağmen fedakarca göre yapan biz öğretmenleriz. ‘Vefa Grupları’ gibi görev tanımımızın dışında da olsa birçok faaliyette görevler alan biziz. Kayıtsız, şartsız desteklediğiniz hükümet politikaları yüzünden uzaktan yapılmak zorunda kalınan eğitim-öğretim faaliyetlerinin yüz yüze yapılmasını en çok biz öğretmenler istiyoruz. Her türlü önlem alındı da biz öğretmenler mi buna engel olduk? Bizim taraftan gözüktüğü kadarıyla Bank Asya kredisiyle aldığı yalıda oturmaktan Sayın Alçı rahata fazlasıyla alışmış ve zaten başarısız olan kariyerini de bitirme noktasına gelmiştir.”

Haber Merkezi

 


Yorum Yap