Antalya koronavirüsü yeniyor: Harita yeşillendi

Antalya'da koronavirüsle mücadelede alınan tedbirler ve olağan üstü önlemlere ek olarak hafta içi belirli bir saatten sonra ve hafta sonunun tamamında uygulanan sokağa çıkma yasağının da etkisiyle bir süre önce tamamen kırmızıya dönen Hayat Eve Sığar (HES) koronavirüs risk haritası, hızla yeşile dönüyor

Antalya koronavirüsü yeniyor: Harita yeşillendi

Antalya koronavirüsü yeniyor: Harita yeşillendi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 7 Aralık 2020 tarihinde “yüksek risk” taşıyan iller arasında açıkladığı turizm kenti Antalya’da vaka sayılarındaki azalış Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasından alınan korona virüsü yoğunluk haritasına yansıdı. Antalya, kırmızı renkten yeşile dönüyor.   

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, 7 Aralık 2020 tarihinde sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı “Yüksek vaka sayılarının devam ettiği Konya, Samsun, Antalya, Trabzon ve Ordu Valilerimiz, İl Sağlık Müdürlerimiz ve Halk Sağlığı Başkanlarımızla görüşmeye devam ediyoruz. Bu iller yakın takibimiz altında. Test kapasitemizi ve filyasyon ekiplerimizi artırdık” açıklamasının üzerinden 32 gün geçti.

Söz konusu süre sonunda Antalya’da vaka sayılarındaki azalış Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasından alınan korona virüsü yoğunluk haritasına yansıdı.  

Şehre düşük riski simgeleyen yeşil ve mavi rengi hakim oldu. 

(İHA)Yorum Yap