Hortum korkuttu!

Antalya’da sabah saatlerinde çıkan hortum, bir spor salonunun çatısını uçurdu, ağaçları kökünden söktü. Hortumda spor salonunun duvarına monteli Atatürk maskı da yerinden çıkıp etrafa savruldu

Hortum korkuttu!

Hortum korkuttu!

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü’nün Antalya için dün yaptığı sağanak ve fırtına uyarısının ardından gece saatlerinde başlayan sağanak ve şiddetli rüzgâr, sabah saatlerinden itibaren etkisini arttırarak sürdürdü. Kentte rüzgârın hızı saatte 31 kilometreye kadar çıkarken, Muratpaşa İlçesi Yıldız Mahallesi’nde sabah erken saatlerde çıkan hortum, ağaçları kökünden söktü, Fatih Ortaokulu Spor Salonu’nun çatısını uçurdu. 
Hortumda spor salonunun dış cephesindeki duvarına monteli dev fiber Atatürk maskı da yerinden çıkıp etrafa savruldu. Şiddetli rüzgâr nedeniyle apartmanların çatısındaki günısılar ve evlerin panjurları zarar gördü. Devrilen ağaçlar vatandaşların araçlarına da zarar verdi. Fırtına sonrası belediye ekipleri alarma geçerek, zarar gören bölgelerde çalışmalar başlattı.

 

BELGESEL GİBİ

Hortum anını yaşayan esnaflardan Fatma Ekmekçi, “Sabah 06:20 gibi uğultunun ardından büyük bir gürültü oldu. Spor salonunun çatısı uçtu, ağaçlar devrildi, panjurlarımız göçtü. İlk başta ne olduğunu anlamamıştım, önce rüzgâr diye düşünmüştüm sonra camdan bakarken büyük bir duman bulutuyla beraber çok büyük bir hortum geldi. 30 yıllık bir ağacımız kökünden devrildi. Atatürk maskı da uçmuştu. Biz kırılmasın diye kenara koyduk, müdürlerimiz de içeri aldılar. Çok büyük bir felaketti. Hayatımda böyle bir ses duymadım. Belgesellerde izlediğimiz şeyi gerçek hayatta yaşadık” dedi.

(İHA)


Yorum Yap