Beytullah Demir: 'Başaramayacaksınız'

Gelecek Partisi Antalya Başkanı Beytullah Demir, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıyı kınayarak bunun bir terör faaliyeti olduğunu ifade etti. Demir, "Hiç bir engel bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır" dedi

Beytullah Demir: 'Başaramayacaksınız'

Beytullah Demir: 'Başaramayacaksınız'

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, cuma namazını kılmak için evinden çıktığı sırada sosyal medyada MHP'li olduklarını söyledikleri iddia edilen ve Gelecek Partisi tarafından 'terörist' olarak nitelendirilen 5 kişilik grubun fiziki saldırısına uğrayarak darp edildi. Saldırıdan sonra hastaneye giden Selçuk Özdağ’a 5 dikiş atıldı.

Olayın ardından toplumun her kesiminden kınama mesajları yayınlanırken bir kınama da Gelecek Partisi Antalya İl Başkanı Beytullah Demir’den geldi.

Beytullah Demir sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; “Sayın Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ’a evinin önünde silahlı ve sopalı menfur saldırıyı kınıyorum.Çıktığımız bu kutlu yolda hiç bir engel bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır. Başaramayacaklar” ifadelerini kullandı.

Öte yandan bir TV kanalına canlı bağlanarak olayı anlatan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Sayın Cumhurbaşkanı ve Bahçeli'ye sesleniyorum; korkmuyorum, susmayacağım. O gençlere sesleniyorum, kendinizi kullandırmayın. Selçuk Özdağ ancak öldürülürse susar.

Bunların susturma yolu; kavga, sopa, silah küfür. Ben Ülkü Ocakları Başkanlığı'nda yıllarca hizmet ettim. Burası orman kanunlarının olduğu Türkiye olmayacak. Bu devam ederse Türkiye için kötü olur. Bundan sonra farklı şeyler söyleyeceğim. Arkadan saldırdılar, yumruklaştık. Silah doğrulttular. Şoförüm silahla çıkınca korkup kaçtılar. Bunlar Türkiye'de iktidarda kalırsa herkese küfür etmeye devam edecekler" ifadelerini kullandı.

Özdağ'ın açıklamaları şöyle:

"Bahçeli'ye sorular sormuştum MHP yandaşları bana hakaretlerde bulundular. Bahçeli istediğini söyleyecek. Biz sorular sorduğumuz zaman bize sopalarla silahlarla saldıracaklar. Bu bir hukuk reformu... Doğru hukuk reformu yapacaklar. Ben buradan bunlara oy verenlere sesleniyorum. Dikişler var, elim kırık bunlarla boğuşmaktan. Boğuşmamış olsam, biz silahımızı çekmesek ateş etmesek belki de ölmüştüm.

Susmayacağım, korkmayacağım. Gençleri de kimse kullanmasın, gençler kullandırtmayın kendinizi. Ben soru sordum 17-25 Aralık Bahçeli için ne ifade ediyor dedim. 

Selçuk Özdağ susmaz, Selçuk Özdağ ancak öldürürlerse susar. Aziz millete sesleniyorum, bunların hukuk reformu bu. Kendilerini eleştirenleri susturmanın yolu silah, sopa, hakaret, küfür... 

Bunları yapıyorlar. Ben 3 dönem milletvekilliği yaptım. Ben 5 sene ülkü ocaklarında çalıştım, 7 sene idamla yargılandım, Muhsin Yazıcıoğlu'nun yardımcılığını yaptım. Bu saldırı demokrasi ayıbıdır. Türkiye'yi zorbalar ülkesi yapmayacağız. Burası orman kanunlarının geçerli olduğu bir ülke olmayacak. Sayın cumhurbaşkanı bu failleri bulun. Ben hayatım boyunca hiçbir zaman korkmadım. Kenan Evren'den de korkmadım. Konuşmaya da devam edeceğim. Farklı şeyler de söyleyeceğim. 

Arabaya biniyordum bana arkadan saldırdılar. Onlarla boğuşmaya, yumruklaşmaya başladım. Bana hiçbir şey söylemediler. İki kişi bana silah doğrultmuştu. Şoförüme de silah doğrultmuştu. Şoförüm silahla ateş etmeye başlayınca korktular ve çekildiler. 

Milletimi uyandırmak istiyorum, uyarmak istiyorum. Aziz milletim uyanın."

 HABER MERKEZİ


Yorum Yap